Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zöldalgás az akváriumom. Volt...

Szijjék kérdése:

Zöldalgás az akváriumom. Volt már vízcsere, új szűrő, új világítás, algaölő használata. Mit tegyek hogy eltűnjön? Segítséget kérnék!

Figyelt kérdés
Meg sem mozdítja, mintha zöld festékkel öntötték volna tele az akváriumot. Mechanikusan eltávolítottam az üveg oldalán lévő algát. A homok és az üveglap közé ette be magát. Teljesen tehetetlen vagyok. Mit tegyek még?
2016. nov. 24. 14:55
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Aquatlantis Biobox - Aquatlantis Biobox 2

Komplett belső szűrő rendszer beépített automata fűtővel


A praktikusan kialakított, masszív szűrőházban könnyen hozzáférhetően helyezkedik el a szivattyú, a szűrőanyagok és az automata fűtő, így bármihez kényelmesen, a rendszer teljes szétszerelése nélkül hozzáférhetünk. Változatos szűrőanyagokat tartalmaz, melyek mindegyike 1-1 praktikus kazettában kap helyet, és az egészet egy könnyen kivehető konzol tartja egyben. A Biobox szűrőrendszer teljes ellátást biztosít az akváriumnak, kialakítása pedig diszkréten elhelyezhető eszközzé teszi, tapadókorongokkal vagy akasztókkal rögzíthető.


Akvárium mérete: < 200 l

Vízforgatás: 750 l/h

Teljesítmény: 9 W

Fűtő teljesítménye: 200 W

Szűrőanyagok: Perlonvatta, aktívszén szivacs, szűrő szivacs, biológiai szűrőanyag

Méretek: 364x280x90 mm



Ehhez mit szóltok?

2016. nov. 25. 11:33
 22/35 anonim ***** válasza:

Nem volt dolgom még ilyennel, nem néz ki rosszul, de ezt is a másik mellett használnám, mert ennyi szűrőanyag nagyon lefojt 750 l/h-t, mire beérik 300 se marad belőle.


Amúgy ha használódnak a szűrőanyagok, évek alatt, nem kell bele ilyen hókuszpókusz.

Én kivenném a fűtőt is, oda is beszabnék kék szivacsot, (lehet táblába kapni) meg tennék bele valami minőségi szűrőanyagot

(seachem matrix , substrat pro, bio rio)

2016. nov. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Ha mondjuk a fan 2 tud beérve 200 l/h-t meg abból realizálódna 300-350, az a gyakorlatban 2,5-ször forgatná meg az akvárium vizét.

Ha a boxba jó szűrőanyagok lesznek (meg kell nézni, milyen a gyári, a lényeg, hogy porózus legyen) meg nem leszel halakkal túltelepítve (mint most egy kicsit) akkor ez már nevezhető akváriumnak.

Úgy értem fenntartható, egészségesen kialakítható rendszernek.

2016. nov. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Még az jutott eszembe, hogy ugye az algák többek közt a nitrátot is felhasználják. (de leginkább az ammónia a gond)


Az ammóniát a szűrő bontja nitritté, majd nitráttá, ez a lebontó baktériumok dolga, így lehet tőlük megszabadulni.

A nitráttól részleges vízcserékkel.


Ha meglesz ez a boxos szűrő, lehetne eleinte csinálni heti 30% vízcserét kb 1 hónapig, mire beállsz 2 hetire.


A szűrőbe pedig ha akarsz, tehetnél ilyet is:

[link]


Elég hatékonyan működik, és mivel nincs növényed, nem lehet túlzásba vinni a nitrát megkötést.

Regenerálható, többször felhasználható. Rásegít a vízcsere hatékonyságára.

2016. nov. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaidat, azért kicsit jobban bele kell mélyednem a témába már látom, kell egy este mire megemésztem ezt a sok infót. :-) még egy kérdés azzal jót teszek vagy sem ha mondjuk amíg nem jön meg az új szűrő, 2 -3 naponta cserélem részlegesen a vizet? az aranyhalat nem adom!!! :-)
2016. nov. 25. 12:25
 26/35 anonim ***** válasza:

Igen, lehet 3 naponta cserélni egy kis vizet, de 10-20 %-nál ne többet, állott vízzel.


Jó, elhiszem, hogy szereted az aranyhalat, de vesd csak össze a hőmérsékleti igényét pl a gyöngygurámiéval:


[link]


[link]


És a 25 fok nagyon a max... az egy hidegzivi faj, és ha valakinek menni kell, hát... csak ezért gondoltam.


Túl sok nagytestű halad van. Ezek sokat esznek, sokat ürítenek, extra módon terhelik a vizet.


Jobb lenne kevesebb ilyen nagytestű, és esetleg pár neon méretűt betenni.


Na mindegy, ez már a következő dolog, de azzal legyél tisztában, hogy most azért úgy közel 300 literre való halad van.

2016. nov. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

"itt írják a szvacs méretét: "


Ja:

10×14×16, a szívócső meg 20 cm-es


Mindegyiknél (érthetően) rövidebb a cső 4 cm-rel, mint a szivacs, itt meg hosszabb.


Ezért mondom, hogy elírhatták, mert szerintem 26 a magasság, nem 16, és úgy pont megvan a 4 cm.


Amúgy meg nem lehet összeadni a fej magasságával, mert ki tudja mekkora rész csúszik össze.


Találgatás helyett rövidre lehet zárni a dolgot azzal, hogy rakják össze, mérjék le. Ha nem, akkor nem kell megvenni.

De ahogy látom, már tárgytalan.

2016. nov. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
jó, megfogadom a tanácsodat, csökkentem a halakat. a szűrőket át kell néznem, hogy mi legyen. addig is köszi mégegyszer, sokat segítettél!!!!!!!! ha kibogarásztam a szűrőt jelentkezem még egy kis segítségért. további tanulmányokat folytatok akvarisztikából bevallom néha nem mindent értettem, de ez az én hibám ;-). köszi!
2016. nov. 25. 19:55
 29/35 A kérdező kommentje:

gyors átolvastam mégegyszer amit írtál: 3 naponta vízcsere 10-20 % ban, állott vízzel , ez mit jelent kiengedem és egy napot szellőzik a víz amit majd beleteszek az akvába? és semmit az ég világon nem teszek bele? gondolok itt aqvatanra, nitrivecre, csak úgy megy bele a klóros csapvíz? van víztisztítónk a csapra szerelve abból is tehetek bele? vagy maradjak a csapvíznél?

a halak sokat nem esznek, ergo fogyókúrán vannak, alig adok nekik,szegény gurámik éhesek is...:-)

a szivacsos témát itt a végefelé nem értettem:-((

2016. nov. 25. 20:09
 30/35 A kérdező kommentje:
a szűrőtisztítást nem értem: olyan koszos a szűrő némelykor hogy csak na még barna cucc is van rajta, ha azt nem nyomkodom ki belőle csak kicsit, totál tele marad... jó most nem ez a helyzet mert elég gyakran kiszedtem, (de most már tudom hogy nem lett volna szabad)és jó alaposan kimostam, teljesen amíg tiszta víz nem jött rajta. ezt is a kereskedésben mondták. sőt forró vízzel ajánlották, na ezt nem tettem.
2016. nov. 25. 20:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!