Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zöldalgás az akváriumom. Volt...

Szijjék kérdése:

Zöldalgás az akváriumom. Volt már vízcsere, új szűrő, új világítás, algaölő használata. Mit tegyek hogy eltűnjön? Segítséget kérnék!

Figyelt kérdés
Meg sem mozdítja, mintha zöld festékkel öntötték volna tele az akváriumot. Mechanikusan eltávolítottam az üveg oldalán lévő algát. A homok és az üveglap közé ette be magát. Teljesen tehetetlen vagyok. Mit tegyek még?
2016. nov. 24. 14:55
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Igen, sima csapvíz, semmi nem kell bele, hacsak nem azért van víztisztítótok, mert valami nehézfémes, / arzénos valamilyen a víz.

A klór pont kiszellőzik 1 nap alatt. 1 éjszaka alatt is, ha széles szájú a vödör.

Én este megengedem 20 literes "festékes" vödörbe (nyilván tiszta, csak ez az ovális szájú, amibe festéket árulnak)

éjszaka senkit nem zavar, reggel cserélek.


Ha a víztisztító fordított ozmózissal szűr, (membránon préseli át a vizet) akkor bekeverheted vele... igazából az ancinak gurinak, neonnak jó lenne, guppinak aranyhalnak nem. (ismét egy vízigénybeli eltérés az aranyhalnál, látod, nem mondok én hülyeséget... :))


De amúgy mindegy, az összes halad csapvízhez van szoktatva ivadék kora óta, nem túl kényesek, nem kell nekik lágy víz.

Mivel fölösleges a lágyítás, nem írom le hogy kéne csinálni, de ha mégis akarsz ilyet, akkor tedd fel majd kérdésnek, ne ámokfutás szerűen kezdj bele.


(a szivacsos részre nem térek ki, csak egy kitérés volt, hogy a honlapon elírták az ajánlott szűrő méreteit.)


A szűrőtisztítás:

Na igen, mi sem bizonyítja ékesebben a totális alkalmatlanságot.

A barna cucc maga a baktérium telep. Illetve régebbi elhullott baktériumok. Idővel az egész szivacs eliszaposodik. A legnagyobb kincs! :)


Azért van olyan "sok" mert van O2, meg kaja. Addig szaporodnak, amíg ez van.


Na most ha logikusan belegondolsz, az ammóniát meg a nitritet azok bontják le, méghozzá jó esetben az összeset, szóval annyinak kell elszaporodni, amennyinek kaja jut.

Ha 1-el több baci lenne, éhenhalna! :)

De nem nálad, mert nálad az alkalmas felület, ahol megtelepedhetnek szab határt nekik. Meg a túl nagy tömörség és átjárhatatlanság miatt az O2 hiány, a szivacs belsejében.


Szóval az ideális szűrőtérfogat, és vízforgatás az annyi, hogy a szűrő totál beérve , teljesen eliszaposodva is meg tudja forgatni az akvárium vizét minimum 3-szor. Ha nagy a szűrőfelület, esetleg elég kevesebbszer is.

Tehát olyan nagy szűrőfelület az ideális, amin ha az összes baktérium elszaporodik, aminek kaja jut, akkor is még mindig átjárható marad.


Ha nem az, hanem totál betömörödik az iszapos cuccal , az azt jelenti, hogy még tovább is szaporodnának, tehát van fölös ammónia a vízben, tehát kicsi a szűrő.


Idővel persze mind betömörödik, mert az elhullt bacik is ottmaradnak, de azért 1 hónapot egy belsőnek is lazán ki néne bírni úgy, hogy csak nagyjából van kinyomkodva.


Egy külsőt meg elég 3 havonta szétszedni, (optimális méretezésnél) akkor is általában csak az ülepítőt kell kimosni, meg max a negyed/harmad szűrőanyagot, egyszerre az egészet sose.

2016. nov. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

" forró vízzel ajánlották"


Senki nem lesz okosabb a válaszomtól , csak a magam megnyugtatására írom, mert nem bírom ki:

Az anyjuk p.csáját kellett volna forró vízzel locsolgatni!

2016. nov. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

" teljesen eliszaposodva is meg tudja forgatni az akvárium vizét minimum 3-szor."


Ez kb a gyári , névleges (üresjárati) vízforgatási adat fele.

Vannak eltérések, de általában felével érdemes számolni.

Tehát egy 450 l/h-s szűrő kb 200 l/h-t tud.

Egy aquael belső kevesebbet, egy eheim külső többet.

2016. nov. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

...tehát ha összeszorzod, akkor kijön, hogy neked egy 1200 l/h-s lenne az alap, persze elég nagy szűrőfelülettel, amit jobb esetben minimum 5%-kal szokás számolni, (ami nálad 10 liter) de rosszabb esetben is minimum 2-3 %-kal, ami nálad 4-5 liter.

Az aquael szivacsa meg 2 deci.

2016. nov. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
köszi az ismét hasznos infókat! totál döbbenet eddig meg a halakat szidtam, minek szarnak ennyit, és azt a drága értékes iszapot az utolsó szemig kimostam... atya ég! gyönyörűséges barna cucc, a nyári szünetben olyan gondosan ráérő időmben elég gyakran kimostam a szivacsot..huuuu de nagyot tudnék most káromkodni......
2016. nov. 26. 10:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!