Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a tavi aranyhalnak?

Mi baja lehet a tavi aranyhalnak?

Figyelt kérdés
A tavi aranyhalat a mai nap vettük észre hogy a felszínen az oldalán lebeg. Azt hittük elpusztult, de amikor picit megmozdítottam elkezdett lassan mozogni. Az oldalán van egy halovány vágás, a közepén egy sebbel. Ilyenkor mi a teendő? beletettem egy nagy 5literes üvegbe, adtam haltápot, cserélem a vizet, mit kell tenni vele? megmaradhat?

2016. nov. 26. 14:44
 1/5 Platypus ***** válasza:
Megmaradhat a halad, de nem 5 hanem minimum 50 liter vízben, feltételezve hogy fiatal hal és ez csak rövid időre szól. Amúgy 2-300 liter a minimum egy aranyhalnak. És valahogyan szűrni is kell azt a vizet. 5 literben rövid időn belül annyi neki.
2016. nov. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nem tehetem a tavi halam a fürdőkádba sajnos. Orvos vagy ilyesmi?
2016. nov. 26. 19:20
 3/5 Platypus ***** válasza:
Az orvos sem tud segíteni azon, hogy 5 liter vízben rövid úton belefullad a saját mocskába. És ez egy egészséges halnál is gond lenne, a sérülését még nem is vettem bele a problémába. 50 liter nem fürdőkád, csak egy közönséges kisméretű akvárium.
2016. nov. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tedd bele egy muanyag hordóba. Még mindig jobb mint az uborkás üveg. Ha lehet ne vidd be fütött helyre,mert nem biztos hogy kibírja a 18-20fokos vizet hirtelen.

Vegyél valami sebfertõtlenítõt a közeli halasboltba.Lehet kapni,fizikai sérülésre.Nem vagyok otthon,nem rudom mi a neve,de vettem én is,mikor egymásnak estek a sügerek.Sárga tabletta,nem veszélyes az ára.

Végszükség esetén,némi kevés jód mentes konyhasóval is próbálkozhatsz

2016. nov. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Áttettem egy kinti hordóba, de nem maradt meg sajnos, pedig kaptam fertőtlenítőt ismerőstől. A válaszokat köszönöm
2016. nov. 29. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!