Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A hólyagos vízikehelynek...

Moto_Boy kérdése:

A hólyagos vízikehelynek mennyi fényre lenne szüksége? 300 literes akváriumban lenne és milyen hasonló nővényeket ajánlanátok? Hol helyezkedjen el? Akvárium méret: 120x50x50

Figyelt kérdés
2016. dec. 11. 13:36
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
oké de máshol hol tudnék venni sügéreket? Tolna megye környékén vagy Pest környékén.
2016. dec. 14. 17:55
 22/24 anonim ***** válasza:
vehetsz tőle, csak ne tőle informálódj, nézd ki,h mit akarsz és rendeld meg... :) mert ha megkérdeznéd tőle, h 300 literbe tartható-e pl tropheus azt fogja mondani, h igen, legfeljebb ivarérés után szó szerint levágja az alfa hím a gyengébbeket... :)
2016. dec. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Salx Narval ***** válasza:
Megpróbálok mindenre válaszolni.:D Jónak tartom az Atman AT 202-203 belső szűrőket főleg így kiegészítő szűrőként, én ugyan nem ezeket használom de nálam más típusú szűrőrendszer van. Jó szűrőanyagnak tartom az Eheim Substrat Pro-t, a JBL Micromec-ket, a Seachem Matrix-ot és a SERA Siporaxát és Minijét, meg még jópár más szűrőanyagot is csak azok nem igazán jók a sügérekhez mert lágyítják a vizet, vagy másfajta szűrőrendszert igényelnek. A páfrányom közönséges lándzsás vízipáfrány (Jávai páfrány) nem kell, sőt nem is szabad leültetni csak rá kell kicsit kötni a sziklákra vagy gyökerekre hamar megkapaszkodik utána már akár le is vehető a rögzítő. Nálam a 3D-s hátfalat benőte a jávai moha a páfrányokat csak úgy mindenféle kötözés nélkül közéje dugtam a moha között jól megmarad. Ugyanígy helyeztem el a sziklák között is a résekbe moha a mohába páfrány.:D Sügéreim : Viktória tavi tűzsügér 1 pár 5-6db 2cm ivadék, Kongó vérvörös tarkasügér valószínűleg mindkettő nőstény mert nem foglalkoznak egymással, Malawi-tó Yellow egy pár és 8db 2-3 cm ivadék, nyasszai zebra és Rot-rot szintén párban. Eleinte volt némi cívódás de 6 év alatt összeszoktak és mindegyiknek megvan a saját barlangja a kicsik pedig a hátfal rései között tanyáznak, őket nem tartom meg csak még nőniük kell egy kicsit. Két út van a sügértartáshoz vagy kevés hal és mindegyiknek biztosítasz bújóhelyet jobb ha kicsivel több is van, vagy pedig sok halat telepítenek és így állítólag nem bunyóznak, ez utóbbit én nem próbáltam csak olvastam róla, sokan tartják őket így zsúfolva vegyesen. Arra figyelni kell, hogy minden szikla az üvegen álljon vagy rögzítve legyen mer ezek minden alá beásnak és alá szorulhatnak, egyszer majdnem így járt a nyasszám ő egy igazi ásógép és egyben a leg kekecebb hal is, naponta 1-2 alkalommal meg-meg kergeti az összes halat aztán mint aki jól végezte a dolgát visszamegy a helyére.:D Hát azt hiszem amit kérdeztél arra nagyjából válaszoltam, sajnos rossz a fényképezőgépem képet nem tudok feltenni, talán majd az ünnepek után.
2016. dec. 15. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!(Ennyi értelmes válaszra nem számítottam.):)
2016. dec. 15. 06:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!