Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Májmoha, békatutaj, kagylotuta...

Májmoha, békatutaj, kagylotutaj 1 aksiba?

Figyelt kérdés

120 as aksiba szeretném ezeket a nővényeket beletenni most 25w sera daylight a világitás ha belerakom a másik csővet akkor 2x25w tegyem vagy nem?Mert ugyolvastam a májmoha és a kagylotutaj erős fényt igényel a bökatutaj viszont nem.Mondjuk a mohát pont a cső alá tereltem őssze damillal.

A 2 kérdés a tápozás lenne a profito és carbo val az elado azt monta másnaponta 1 ml carbo és 0,5 ml profito adagoljak az aksi 120L.Más nővény nincs az aksiba csak ezek a 3 amit feljebb felsoroltam.


2016. dec. 15. 20:42
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Az igaz, hogy erős megvilágítás és lassú vízmozgás vagy álló felszín kell a májmohának de mivel a víz tején akarod tartani és nem kötözöd le pl kőre, fára vagy talajra ezért szerintem elég kell legyen 1 cső. Ha belegondolsz 10-15 cm távolságra lesznek a fényforrástól. A kagylótutajnak elég magas helyet kell biztosítani és párában érzi jól magát (száraz meleg levegőn elpusztul) az-az fedni kellene üveglappal, ez egyben a cső hőjétől is védi. Nem szabad teljesen letakarni sem mert szellőznie is kell, ha hagysz az üveglapok között réseket és biztosítasz legalább 12cm légteret szépen fog gyarapodni. A moha is jól érzi magát a tutaj között mert gyakorlatilag fékezik a felszín mozgását, mármint ahol van. A békatutaj jól érzi magát félárnyékban is de azért nem mondanám, hogy nem szereti a fényt semmi baja nem lenne egyiknek sem 2 cső alatt de 1-is elég. A másik cső akkor kell ha alájuk is szeretnél mohán, páfrányon és anubiason kívül mást is. A tápozást majd más leírja mert én sosem méricskéltem napi szintre lebontva meg pláne nem.
2016. dec. 16. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi szépen!!!
2016. dec. 16. 12:10
 3/3 elwera ***** válasza:

Én a kagylótutajt nem raknám be, túl nagy is, meg nem tudom, ami nálam volt az megrothadt.


Limnobium laevigatum volt egy kedvenc úszó növényem, az jól nőtt, szép volt.

2016. dec. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!