Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium bettának?

Akvárium bettának?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy bettat es holnap veszel hozza akvariumot,hogy kene bejaratnom az akvariumot? Illetve most egy eleg kicsi akvariumban van,mennyi idonkent csereljem a vizet es jo a csapviz vagy inkabb hagyjam allni egy napot?

#betta #harcoshal #Sziàmi harcoshal #Akvárium bejáratás
2016. dec. 20. 23:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Vidd vissza a halat és ne kínozd.

Minimum 30 literes akváriumot 3 hétig kellett volna hagyni üresjáratban, hogy menjen, néha egy kis kaját beszórni.

2016. dec. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
13%

Nem így kellett volna, de egy napig talán nem lesz baja. Amint lehet tedd át rendes nagy akváriumba (nem gömb).

Menj el állatkereskedésbe és vegyél szereket a vízbe amik tisztítják és élhetőbbé teszik a halnak. Kérj tippeket ott az eladótól. (Pl. igen, az akvárium vizét majd hetente cserélni kell.)

Plusz hím betta mellé másik hímet nem szabad rakni.

2016. dec. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
34%

Utolsó, hülyeség amit írsz.


Baktériumflórát megéri vásárolni, de "tisztító szereket"? Az eladó vagy rásóz valami gyógyszer vagy valamit, ami megöli a hasznos bacikat...


És kérjen tanácsot az eladótól!? Ilyen szerencsével a tescós eladóhoz is mehet, neki legalább nincs érdekeltsége az eladásában...

2016. dec. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ez így működésképtelen.


Az 1-es választ annyival egészíteném ki, hogy azért az ajándékozónak óvatosba megjegyezném, hogy elég nagy bunkóság élő állatot ajándékozni.

Nem tudja értesz e hozzá, (láthatóan nem) hogy meg vannak e a feltételek a tartásához (láthatóan nincs) hogy túléli e a tudatlanságot és felkészületlenséget (nagy valószínűséggel nem).


Mielőbb vidd vissza, ne érdekeljen kit sértesz meg ezzel, egy érző állat élete a tét. Ha nem veszik vissza, hagyd ott ingyen. Azzal is többre megy.

2016. dec. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ja, és ha a továbbiakban halat szeretnél tartani, akkor kezd úgy, hogy rászánsz néhány napot egy kis szakirodalomra (hogy véletlenül se vegyél tisztítókat a vízbe, meg semmi esetre se a boltostól kérj tippeket!!!)

és úgy vegyél -vagy kérj ajándékba- halat, ha van némi fogalmad arról, hogyan lehet normálisan tartani.

2016. dec. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
11%

Nem kéne rögtön állatkínzónak hívni a kérdezőt.

Én is úgy kezdtem, hogy rengeteg halam járt rosszul, pusztult el, és éveknek kellett eltelnie mire belejöttem és jól működő növényes akváriumot tudtam felépíteni, persze már évek óta nincs.


Valószínűleg csak egy gyerek, aki meg már evett halkonzervet az tudhatja, hogy a halakat hálóval szedik össze és legtöbbször élve belezik, fagyasztják le, stb. Szóval ne álszenteskedjetek nekem.

2016. dec. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
akkor a szüleinek szól... ők voltak felelőtlenek... ne mentegesd őket.
2016. dec. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
valahol a kutyával teszik ugyanazt amit írtál... akkor az is álszenteskedés ha rászólsz valakire aki a kutyával rosszul bánik?
2016. dec. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
ilyen hozzáállással nem is baj,h nincs akváriumod. :P
2016. dec. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Platypus ***** válasza:
100%
Azért egy db Bettát meg lehet menteni vadiúj akváriumban is. Azonnal menj és vegyél egy legalább 30 literes szögletes akváriumot, hozzá fűtőt, belső szűrőt, világítást és egy kazal növényt. Szükséged lesz vízelőkészítőre is, mert az elején gyakran kell vizet cserélned, hogy valahogy ellensúlyozd, amit a kedves ajándékozó nagyon elcseszett. Az akváriumot be kell járatni a halak előtt, hogy a hasznos bacik elszaporodjanak és lebontsák a halpiszkot. Egy ilyen elhamarkodott halvásárlásnál ezt neked kell valahogy pótolnod, amíg a szűrés ki nem fejlődik. És még így sem leszel fele olyan hatékony sem, mint amit az érett szűrés tudna. De ahhoz elég, hogy a hal átvészelje az első pár hetet, pláne ha a növények is segítenek.
2016. dec. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!