Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nektek életre kelt az Aquadrag...

Nektek életre kelt az Aquadragonsotok?

Figyelt kérdés

Már 2-szer próbálkoztam életre kelteni őket de még mindig nem keltek életre?

Mit tegyek?



2016. dec. 21. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
cartman te vagy az?
2016. dec. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Platypus ***** válasza:
100%
Menj be egy halas boltba és vegyél artemia petét. A serának van kis csomagos verziója, de van, ahol kimérve is adnak. Aztán a vizet keverd ki egyszerű tengeri konyhasóból, 30 gramm/liter arányban. Ezzel töltsd fel az edényt és egyetlen csipetnyi artemia petét szórj bele. Így sokkal jobb esélyeid lesznek a kelésre. Az aqua dragon szett petéi ki tudja hány éve és milyen körülmények mellett állnak a polcon. Sokat túlélnek ezek a peték, de azért nem mindent.
2016. dec. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már próbáltam olyan petével is amit mi vettünk... nem sikerült. De biztos csak túl kevés sót és túl sok petét raktam bele
2016. dec. 21. 12:06
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget
2016. dec. 21. 12:07
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy lehetséges hogy tényleg a túl kevés só, és a túl sok pete miatt nem keltek életre ?
2016. dec. 21. 12:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Forralj fel egy liter vizet vagy vegyél desztilláltat és oldj fel benne 3 gramm jódmentes tengeri sót és tegyél bele egy adag petét 3 nap múlva ki kell kelniük de lehetőleg legyen homorú formája az üvegnek aztán etetheted őket hal lisztel vagy algásítsd a vizüket mert azt is szeretik de az se baj ha nem adsz nekik kaját csak nem nőnek nagyra és sokáig se élnek ha hal etetésre vetted akkor tényleg fölösleges enni adni nekik Ami a beszerzést illeti a többiek jól mondták nekem mindig sikerült. Ha megmaradnak sokáig a vizük egy részét ne felejtsd néha lecserélni


SOK SIKERT HOZZÁ!

2016. dec. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet
2016. dec. 21. 14:16
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Ha tetőt teszel a keltetőedényre, légpumpával finoman levegőztetsz és 25-28 fokot biztosítani tudsz jobb lesz az eredmény. Segíti a kelési arányt ha 1-2 órára egy nedves ruhára, vagy szivacsra teszed a petéket egy zárt edénykébe, hogy a párában felpuhuljon a burok és csak utána teszed a sós vízbe. Ha bekevert petét veszel az nem kell külön sózni, de ezt nem ismerem csak sima petéket keltettem eddig. A peteburkot érdemes leszűrni, hogy ne tegye tönkre a vizet. Egy nagyobbacska keltetőben akár fel is nevelheted őket, persze az már kicsit több macerával jár.
2016. dec. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Platypus ***** válasza:
A bekevert peténél is jobb, ha külön keversz sós vizet és csak egy csipetnyit raksz bele a keverékből. Az eredeti keverés nagyon rossz arányú erre a célra. Lesz belőle egy liter vízben millió sórákod, ami pont jó, ha feletetni akarod őket(eredetileg erre van kitalálva), de nagyon rossz, ha kedvencnek szánod, mert ez így nem életképes pár napnál tovább. Ha hosszú távon szeretnéd őket nevelgetni, akkor kevés petét kell sok vízbe raknod.
2016. dec. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!