Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek ennyi idősen...

Szerintetek ennyi idősen hülyének néznek, ha azt mondom, hogy értek valamennyire az akvarisztikához?

Figyelt kérdés

Szóval én 12 éves vagyok,és imádom a halakat, és persze növényezni is szeretek,de inkább a halak terén vagyok otthon. Körülbelül fél éve foglalkozok ezzel a témával amikor csak tudok. Benne vagyok a facebookos low tech akvakertész csoportba ,az akvaristák csoportba stb. És imádom.


Van egy 64 literes akváriumunk,amit nagyrészt én kezelek,csak a vízcseréknél segít anya ,mert ugye nem nagyon érem föl,meg nehéz azért a víz stb. Augusztus óta van meg az aksi,szeptember óta vannak benn a halak,garnélák,csigák és eddig csak 1 hal pusztult el ,ami szerintem nem rossz arány... A garnélák szaporodnak rendesen, a helenák is, kérni kell a csigákat a boltból hogy legyen kajájuk a helenáknak. Szóval elég jól működnek a dolgok. Pl eladóval is eléggé összevesztem még októberben, amikor rám akarta erőszakolni a szifót 64 literbe komolyan mondom megtapsoltam xd . Na pl ő is nagyot nézett amikor elkezdtem ,, okoskodni " hogy háát barátom nem kéne ez nekem .


Ti mit szólnátok hozzá, ha egy 12 éves bejelentené hogy azért egy kicsit ért hozzá?



2016. dec. 23. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 50 évesen nem értek ennyire hozzá!
2016. dec. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha elkezd az ember beszélgetni valakivel egy témáról, amiben otthon van, akkor pár perc alatt kiderül, mi az ábra. Ha tényleg ért hozzá, akkor édesmindegy hány éves (na meg ha nem ért hozzá, akkor is:S), és akkor szívesen tanulok egy sokkal fiatalabbtól is.

Különben is, egy fiatalnak valószínűleg több ideje és energiája van követni az újdonságokat, mint olyasvalakinek, akinek kevesebb ideje és energiája van elmerülni az adott témában.

2016. dec. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12 évesen elhiszem, hogy fél év gyakorlat soknak tűnik, de inkább ne rázd magad ennyivel. Pár év múlva már el fogod ismerni, hogy amit most tudsz, az csak a felszíne a dolgoknak.
2016. dec. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:
100%
Felnőtt ember vagyok, de eladóval mégsem állok le okoskodni, mert pont olyan értelmetlen, mint egy tehénnek matematikát magyarázni. Ha ezzel foglalkozik minden nap és mégsem ért hozzá, az azért van, mert nem is akar. Ezen te úgyse fogsz változtatni, akkor se, ha 10 év múlva folytatod ugyanitt. Sajnos jelenleg az egész országban jó, ha fél tucat bolt van, ahol tényleg hozzáértők az alkalmazottak és nem húznak be direkt a csőbe. A különböző akvarista közösségekben szó szerint napi szinten jön valaki, akivel megvetette az eladó 30 literbe az aranyhalat vagy valami hasonló abszurd dolgot, mert jóleszazúgy, és az interneten csak hülyeségeket beszélnek.
2016. dec. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a hazai boltoknál sok helyen alap feltétel az eladóknál az akvarisztikához nem értés, ha valamennyit is tudsz nem vesznek fel, mivel nem csinálsz forgalmat. Egy kezdő aki bemegy akváriumot venni nem venném meg az akváriumot ha kiselőadást tartanak neki, azt hinné, hogy bonyolult a dolog.

Van a másik véglet, nemrég az egyik nagy akvarista csoportban posztolták egy bolt 20 literes akváriumát, 1-2 műnövény, 2 db aranyhal benne, beárazva az elején tételesen 11.500 ft ha jól emlékszem, szidták mint a bokrot a boltot, pl én is. Jött a bolt tulaj kommentelni, hogy ők tudnak építeni ilyent is, és mutatott egy komoly akvát. A 20 literes azoknak lett kitéve akiknek kevés pénze van, 6 alkalmazott van a boltban, sok a bérük ez is indok volt. Felvetődött, hogy miért nem 5-6 endler, válasz azért mert úgy drágább a "szett" 2 aranyhallal olcsóbb. Szóval értenek hozzá, de a forgalomért mindent, mert kell a bevétel.

2016. dec. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 elwera ***** válasza:
Ha már az édesvizi halakról tudsz mindent, akkor olvasgass brakkvizi és tengeri halakról is.
2016. dec. 26. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!