Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üdv. SOS! Pusztulnak a halaim!...

Csaba leko kérdése:

Üdv. SOS! Pusztulnak a halaim! Mind a viz tetején van már amelyik még él. Miért? Tegnap lettek át költöztettve egy 60 literes akváriumból, egy 260 literesbe. Levegőztető megy mostmár egész nap de nem javul a helyzet! Mit rontottam el mi a hiba?

Figyelt kérdés
2016. dec. 25. 09:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Eddig is ment a levegőztető? Van elég oxigén a vízben?
2016. dec. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tegnap ment vagy 4órát,estére meg lekapcsóltam.De ma reggeltől megy folyamatosan.
2016. dec. 25. 09:16
 3/15 anonim ***** válasza:
Milyen halak?
2016. dec. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
guppik,neon,mollyk,ancik,
2016. dec. 25. 09:20
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Na várj! Zsírúj akvárium? Azt hetekig kell üresben járatni növényekkel, levegőztetővel, Mielőtt a halakat beleteszed! Akkor ez nem történt meg?
2016. dec. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem új,használt akvárium.Mondjuk most tettem bele aquatant,viz elő készitőt.
2016. dec. 25. 09:25
 7/15 A kérdező kommentje:
Névények is vannak benne rendesen.
2016. dec. 25. 09:26
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagyok hozzáértő, de egy ismerősöm most cserélt akváriumot. Ő belerakott mindent, és halak nélkül volt ott 2-3 hétig, mert állítólag valami jó baktériumoknak el kell szaporodniuk a vízben.
2016. dec. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem ez lehet a gond szerinzem,mert a 60 literes ből,mikor teljesen lecseréltem a vizet,még a kavicsokat is átmostam.Akkor se volt baj és máskor se.
2016. dec. 25. 09:38
 10/15 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem simán sokkot kaptak a hirtelen és nagymértékű vízérték változás miatt. Fokozatosan szoktatni kell a halakat nem lehet csak úgy átrakni egyik helyről egy másikba. Ez még akkor is megölheti őket ha történetesen az új víz jobb a réginél. A 60-literes vízét kellett volna beleönteni az új akváriumba és fokozatosan napi szinten 20-30 literenként feltöltögetni azonos hőfokú álott vagy klórtalanított vízzel. Még így is elég sokkot okozott volna a változás. A másik megoldás az új akvárium bejáratása lett volna de itt is szoktatni kellett volna őket csak rövidebb ideig. Halastól hazavitt halat sem öntjük bele csak úgy az akváriumunkba azt is csak szépen fokozatosan szabad az új vízhez szoktatni. Szerintem ez a fő probléma, vagy esetleg valami mérgező anyag az új helyen.
2016. dec. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!