Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért csak a guppik szaporodna...

Miért csak a guppik szaporodnak, a mollik nem?

Figyelt kérdés

Kaptuk egy 20 literes akváriumot, amikor hozzánk érkezett, volt benne vagy 20 guppi, amiből én 16-ot elajándékozásra ítéltem, mert egy kissé túlzsúfoltnak láttam a helyzetet. A négy megmaradt halacska mellé a gyermekeim választottak "színesebb" halakat, egy black mollit, egy fehéret, egy aranyszínűt és két borostyánt, változó nemekben.

A helyzet változatlan 3-4 hónapja.

Látszik, hogy a mollik is és a guppik is kergetik egymást, de egyelőre még csak a guppik szaporodtak, pedig már nagyon várjuk a mollik gyermekáldását is. Mi lehet a baj, vajon nálunk miért nem lesznek kishalak? Vagy legyünk még türelmesek?



2016. dec. 25. 16:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
29%
Mert a mollik először megteremtik a megfelelő egzisztenciát, a guppik pedig csak a segély miatt szaporodnak.
2016. dec. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Egy kicsit nem ártana utánanézni a halfajok igényeinek, nemcsak megvenni, amire rábök a kölyök...
2016. dec. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
második, éppen ezért írtam be, na akkor hallgatom a guppik meg a mollik igényei közti különbséget :)
2016. dec. 25. 16:43
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Ha netán nem ismernéd a google működését, itt van :)


[link]

[link]

2016. dec. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Például mert 30 liter alatt nem is lehetne gerinces állatot tartani.

A guppik jobban bírják a strapát, és az ösztöneik olyan erősek, hogy a saját környezetük végzetes megmérgezésével (mert az nem vitás hogy ez történik) is szaporodnak, akár addig is, amíg az egész állomány el nem pusztul.


Mivel a mollikat alapból 100 litertől lehetne tartani számukra ez a környezet olyan durván stresszes, hogy az is csoda, hogy egyáltalán még élnek.


Nem fér a fejembe...

Ha egy gyerekeid egy széles szájú orrszarvút akarnak, akkor azt is előbb megveszed, beteszed a gardróbba, aztán a gyakorin kérdezgetnél, miért nem érzik jól magukat?


Vagy azért mert a molli csak egy pár száz forintos +cserélhető" hal, az már elég ok hozzá , hogy utólag kérdezgess?

2016. dec. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Mert állatkínzás, amit csinálsz.

A guppik egy kanál vízben is képesek szaporodnak, ez semmit nem jelent.

A "gyermeked" meg akkor válasszon "színesebb" halakat, ha megvan hozzá a megfelelő akvárium.

A mollyk 8-10 centisre is megnőnek. Persze gondolom ez nem történt meg, az ammóniamérgezés miatt...

2016. dec. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
mert a guppy igénytelenebb, jobban bírja a rossz körülményeket( a halaid a saját piszkukban úszkálnak)
2016. dec. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
a gyermekeknek milyen érzés az agonizáló halakat nézni?
2016. dec. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na állj!!! A kérdésleírásom úgy kezdődött, hogy "kaptunk" egy akváriumot, 20 litereset, 20 hallal. El kellett fogadni, ha nem fogadjuk el a wc-ben kötöttek volna ki a halak. Akvarista nem vagyok, a halakon meg eddig nem látszott, hogy bajuk lett volna. Köszönöm, hogy felvilágosítottatok, hogy kicsi nekik a hely, ezen változtatunk, de azért lehetett volna ezt csöppet kulturáltabban is. Aki meg a "gyerekeid" szót idézőjelbe tette, nem tudom, mit akart vele mondani, de...
2016. dec. 27. 19:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Szobrot ne állítsunk anagy hőstettedért?

A wc-be dobás a halak számára a legkegyetlenebb "kivégzés", de ha simán lecsapták volt egy kalapáccsal a halakat lehet jobban jártak volna.

Megkaptad az akváriumot és egy KICSIT sem néztél utána! Mert ha utánanéztél volna tudnád, hogy TÖRVÉNYTELEN, amit csinálsz. Vagyis törvény szerint is ÁLLATKÍNZÁS.

Azonnal le kellett volna passzolnod az összes halat. 20 liter garnélák vagy csigák tartására elég, haltartásra NEM!

Az, hogy te nem tudtál semmit csak a felelőtlenségedre vall. Elvileg van egy "gyermeked", szóval felnőtt vagy.

Nem igaz, hogy ennyire felelőtlen vagy....

2016. dec. 28. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!