Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja ennek a...

Mi lehet a baja ennek a növénynek?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


(Hemianthus micranthemoides)TF Plantert kap majdnem minden nap.Az a feketeség alga lehet?


2016. dec. 28. 20:59
 1/4 A kérdező kommentje:
2x24w a világítás.
2016. dec. 28. 21:06
 2/4 A kérdező kommentje:
120literes akvárium.
2016. dec. 28. 21:07
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Nehéz megítélni és nem is igazán látom, hogy van e rajta alga. Az igényeit viszont elég jól ismerem mert én is próbálkoztam vele. Csapvízben 1hónap vegetálás után szétesett. 6,5pH és 6-8 nk (kevert esővízben) szépen nőt csak nálam a magas akvárium és a viszonylag kevés fény miatt megnyúlt és elhajlott a visszavágás és dugványozás sem segített, megeredt ugyan de újra megnyúlt. Emelnem kellett volna fényerőt és a tápozás miatt heti 20% vízcsere is indokolt lett volna ezért inkább átettem egy 50-literesbe nem volt kedvem 300-liter vizet kezelgetni és a világítást sem akartam bővíteni. Itt hasonló vízben kevesebb vízmagassággal és 2x18W mellett szépen nőt heti 20% vízcsere. A vágástól és dugványozástól szépen bedúsult és tömör takarót képezett. Nálam amandák és RC-k voltak ebben az akváriumban. A talaj egy névtelen égetett agyag 2-3 mm sötétbarna ( sokáig keményítette a vizet mint általában az égetett agyagok). Tápozás a talajba orchidea táprúd és tőzegtabletta (házi) a vízbe HappyPlant (carbót nem használtam). Ez így elég sokáig megvolt amíg meg nem untam a macerát és hagytam felnőni, hanyagoltam a tápozást és vízcserét is így szépen de biztosan tönkrement, felváltottam mohával és kivettem az egyik csövet. Hát ennyit erről a szép növénykéről. Összegezve: lágy és savanyított víz, erős fény, jó tápozás (mikro-makro) és heti 20% vízcsere, folyamatos nyírás és dugványozás ha kell. Remélem valamit hasznosítani tudsz a leírtakból bár ez részemről is csak egy próbálkozás volt és nem megfontolt, célirányos gondozás.
2016. dec. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt komám úgy hívják hogy ciano és nem lehet ellene mit tenni
2017. jan. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!