Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Éjjeli világítást az akváriumb...

Éjjeli világítást az akváriumban hogyan oldjátok meg? Tudom, hogy a halaknak kell pihenniük, és érdekel, hogy az általában kék megvilágítást (vagy más éjszakait) ki hogyan oldja meg?

Figyelt kérdés
Tetőbe beépített neoncsövek mellé szerelni még egy kék és gyenge fényű neoncsövet, amit a többi, nappal használt neoncsövek kikapcsolása után bekapcsolunk? Vagy hogyan? Vannak fényváltoztató neoncsövek, de azok elég drágák ha jól tudom. Tippek, ötletek, megoldások? Szeretném éjjel is megvilágítani, mert úgy tud igazán dísze lenni a szobának. :D

2016. dec. 29. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
hát sehogy, teljesen természetellenes.
2016. dec. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Természetellenese, ha erős, ami nem hagyja őket aludni, de vannak direkt holdfényt(moonlight) utánzó fénycsövek és világítások, amik arra vannak, hogy te lásd a halakat és az akváriumot kissé, de az ne zavarja őket. Csak azt nem tudom, hogy ezt hogyan kéne megoldani?
2016. dec. 29. 20:54
 3/8 Platypus ***** válasza:
Inkább LEDdel. Sokkal egyszerűbb szerelni, sőt akár egy készen vett valamit is felragaszthatsz, csak a madzagot kell valahol elvezetned. Vannak olyan gyári akváriumlámpák is, ahol a fénycsövek mellett van pár kék LED is, pl. Odyssea quad.
2016. dec. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ahogy rákerestem azt láttam, hogy ezek kész világítótestek nyitott akváriumra, bár sokáig még nem keresgéltem. Zártban is megoldható?
2016. dec. 29. 21:18
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Éppen most próbáltam ki egy kék led fűzért, csak úgy kíváncsiságból. Ilyen kínai karácsonyfavilágítás, csak már nem fért fel a kis fánkra.:D Elég gagyi cucc de mit mondjak elég jól nézett ki az akvárium alatta, pedig csak tessék lássék feltekertem a tetőre. Ez biztosan nem zavarja a halakat, gyakorlatilag észre sem veszik ha ki be kapcsolom de látni azért szépen lehet. Erősen gondolkodom, hogy normálisan felszerelem. Ennek ugyan nincs akkora fénye mint a méterben kapható led szalagoknak de szerintem ennyi is elég.
2016. dec. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. Valószínűleg én is valami kéken világító csíkot veszek, azt pedig ráragasztom a tetőre, a neoncsövek mellé. A neonok kikapcsolása után pedig majd bekapcsolom azt. :)
2016. dec. 30. 08:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem használok világítást este megvannak úgy is ha reggel megy én hazai halakat tartok
2016. dec. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csak az éjjeli látvány kedvéért akarok tenni éjjeli világítást én is. Attól ugyanúgy alszanak, meg pihennek, őket nem zavarja, csak a szobát dobja fel kicsit. :D
2016. dec. 30. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!