Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen hazai halak férnek el...

Milyen hazai halak férnek el egy 120 literes akváriumban?

Figyelt kérdés
és hogyan szerezzek bele halat mert hoztam bele kissebb keszegeket de megdöglöttek és nem ettek

2016. dec. 30. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem értek annyira eme speciális témához, de találtam egy cikket. Hátha segít neked.


[link]

2016. dec. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Körülbelül semelyik fajnak nem ideális.

2-300 litertől kezdődnek a hazai fajok, de inkább 4-500 litertől érdemes hazai fajokban gondolkodni.

2016. dec. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Szia. 120l-be szerintem nyugodtan tehetsz ezüstkárászt (ezt horgászboltban mint csalihalat tudod beszerezni, de ez nem hazai), esetleg naphal de ez se hazai. Egy ismerősömnek kb 150l ben volt durbincs, sügér és egy kis domolykó. Esetleg kis süllőt is tarthatsz csak ebből mindig 1 darabot tarts mivel mindig kiválik egy dominánsabb egyed amelyik eleszi a többi elől a kaját (igy azok éhenpusztulnak). Kis keszegféléket is tehetsz bele vagy kis domolykót. Egyébként jobban jársz ha ezeket ivadékként hálóval fogod meg... nekem domolykók voltak 12cm-s korukban elengedtem őket. Azért ajánlom az ivadékkénti beszerzést mert elég a kevesebb víz és ha elérik azt a nagyságot hogy kicsi legyen az akvárium akk visszaengedheted őket.
2016. dec. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Remélem segített valamennyit.
2016. dec. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Az evésre visszatérve. A nagyobb halak díszhalkajára nehezen szoktathatók. Ezért jobb az ivadék mert az beszerzés után 2 napon belül enni kezd bármit ami befér a szájába. Ha viszont még is közepes méretű keszegre esik a választás akkor először darabolt dilisztával etesd és később fokozatosan szoktasd a díszhal tápra
2016. dec. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gébeknek elég.
2016. dec. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hármas!

Ezeknek a halak több száz literes akvárium kell!

A barátod meg állatkínzó...

Egyébként igen, a gébek többségének jó lehet.

2016. dec. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek, lehet rosszul értelmezhető, de én itt ivadék 1-5cm-s halakra gondoltam.
2016. dec. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. dec. 31. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!