Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan szerezzek pici csukát...

Honnan szerezzek pici csukát akváriumba?

Figyelt kérdés
vannak errefelé tavak csak nincsenek benn e kis csukák

2017. jan. 3. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
mekkora az akvárium?
2017. jan. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán való akváriumba, egyrészt a hidegebb vizet kedveli, már a szobahőmérséklet is túlságosan magas, másrészt nagyon nagyra nő és csak egyedül tartható, mert a fajtárát is megeszi az erősebb.
2017. jan. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
600 liter
2017. jan. 3. 20:47
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

nem kell neki hidegebb víz, a csuka igen széles tartományban eléldegél, szobahőmérsékleten sem lesz baja. Horgász vagyok, nem egyszer láttam, hogy a csukák egy egy meleg vizes befolyónál gyakrabban tartózkodnak a hidegebb részekhez képest,sőt sokszor ott jobban is foghatóak. Pl a hévizi tóban is rengeteg csuka él.

Amerre horgászok , ott néha fogok 15-20 centi körülieket is, de nem túl gyakori. De kis állat boltokban ne keress, hanem halgazdaságnál érdeklődj , ahol tenyésztik, 99% hogy rendelkeznek kis csukákkal ,mivel őshonos , rengeteg helyen telepítik. Persze ezeket nagy tételben szokás megrendelni, de ha ezzel a sztorival odaállítasz , szerintem ingyen is kapsz tőlük egyet. Eléggé territoriális.. egyedül tartható. Lehet megunnád, én ekkora akváriumba valami érdekesebb halfajt tartanék, például arowanát.

2017. jan. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ekkorába arowanat? Ideig óráig. Nem olyan nagy a 600 liter. Max 20-25 cm re növő halaknak lehet jó.
2017. jan. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 patterson ***** válasza:
1 csukát tartanál 600 l-ben ??? mert ha kettő van,a pár centivel nagyobb megeszi a másikat...sügereket nézz bele,azok is ragadozók,de vannak együtt tarthatók ( gúgli )
2017. jan. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én már tartottam csukát akiban.Nem egyszerű.Egy beállt biológiai aranyhalas 520-as aksiból elajándékoztam a halakat és ide tettem be.Semmi gond nem volt kb.15-cm volt a csuki. Először gilisztával,bogarakkal,haldarabkákkal etettem.Aztán kishalas hálóval fogtam kis sneciket és téptem haza a vödörrel hogy életben maradjanak,horgászként kíváncsi voltam a táplálkozási szokásaira. Az akim folyton bedurrant,algásodott a rengeteg ürüléktől, megdupláztam már a biológiai szűrőmet,hogy féken tartsam az algát, heti 2x 30% vízcsere stb. Az volt a fő gond hogy nem tudtam eldönteni hogy mikor lakot jól mert csak evett és evett és kb. 1-1.5 év után kinőtte az akit. A legkisebb szívfájdalom nélkül engedtem vissza a Dunába..csak akkor okozott látnivalót ha etettem mert meg sem mozdult egész nap,nagyon nehéz volt eltalálni a fényeket hogy hozza a színét. Tulajdonképpen visszagondolva egy púp volt a hátamon a tartása. Igaz ekkor csak 19 éves voltam,de a véleményem változatlan vagy több ezres akiban hatalmas szűrőkkel vagy a természetes közegében kell hogy éljen.
2017. jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!