Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tengeri akvarisztika?

Tengeri akvarisztika?

Figyelt kérdés
Tengeri akváriumot szeretnék, még sosem voltak halaim. Mennyibe kerül kb. egy 200 literes akvárium felszerelése mindenféle élőlény nélkül és milyen halakat, korallokat ajánlotok és ezeket hol lehet megvenni?
2010. máj. 4. 17:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát ez elég drága hobbi lesz. Egy tengeri akvárium drágább mint egy édesvizi. Szerintem ezeken az oldalakon érdemes nézelődni. [link]


[link]


[link]

2010. máj. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
100ból kijön?:D
2010. máj. 4. 18:35
 3/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem tudom a pontos árakat. Érdeklődj a a megadott oldalakon. Itt van még egy bolt: [link]
2010. máj. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszi:)
2010. máj. 4. 18:44
 5/15 anonim ***** válasza:
Én legalább a 3szorosára gondolok,de lehet hogy több is.100ból egy profi édesvizi akváriumot lehet összehozni.Én a helyedbe arra forditanám.200litere s akvárium egy nagy csapat neonhal sok növény külső szűrő sokféle kaja, sok sok növény és gyökerek,jó pár kiló talaj,és ha még futja akkor co2rendszer stb ami kell.
2010. máj. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is az első ROSSZ linkeket adott meg, 2 bolt linket, ahol nem fogsz semmilyen információhoz jutni, másodszor az akvarista egy használhatatlan amatőr hely, ha a tengeri akvarisztikáról akarsz érdeklődni.


Tengeriről csak itt:

www.korallszirtes-akvarium.hu


Egy 200L-es akvárium ha korallosat szeretnél teljességgel kizárt, hogy kijöjjön 100.000 forintból. 200-300 ezer forint között jön ki és akkor az még nem a fullextrás és természetesen nincsenek benne az élőlény árak (nagyságrendileg halak 5-30 ezer között mozognak, korallok 8 - 25 ezer között per darab)


Én tapasztalat nélkül csak akkor ajánlom neked a belevágást a tengeri akvarisztikába, ha rááldozol jópár hetet, de inkább hónapot a tanulásra, különben súlyos pénzt fogsz érte fizetni.



Ja, és szépen kérlek:

Azért, mert valaki azt mondja, vagy látod a vaterán NE vegyél ilyen kész szettet, hogy az olcsó és "természetesen" az eladó meggyőz róla, hogy ebbe aztán cápát is simán... Csak megszívnád vele.


Olvass a megadott linken és akkor tudsz dönteni.

2010. máj. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
ennyi pénzem nincs rá sajnos. maradok az édesvízinél és egy 100 literes akváriumnál. esetleg tudnátok ajánlani pár szép halfajtát? guppikat nagyon nem szeretnék mivel úgy hallottam hogy nagyon szaporodnak és nem is igazán tetszenek:)
2010. máj. 4. 21:50
 8/15 A kérdező kommentje:
pl. milyen felszerelést vegyek az akváriumba aminek a minősége is elég jó, mert rengetek féle van és én nem igazán tudom, hogy melyik lenne a legjobb.
2010. máj. 4. 22:03
 9/15 anonim ***** válasza:

Most 100.000 forintod van rá vagy 100 literest akarsz? Mert 100-ből édesvízben nagyobbat is tudsz, mint 100 liter (sokkal).


100 literes akváriumba elég limitált a kicsit is különleges és tartható halak száma.

A legjobb választás szerintem a törpe sügerek ( [link] ) <-- itt nézheted őket, válogathatsz. Szépek, viszonylag könnyen tarthatók és elvannak 100 literben.

2010. máj. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
max 100ezrem lenne rá és 120-140 literes akváriumot szeretnék venni, mivel nagyobbat nem tudnék sehova se rakni:D
2010. máj. 4. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!