Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3 nőstény betta 50 literben?

3 nőstény betta 50 literben?

Figyelt kérdés
Növényekkel (de nem túl sokkal), jó szűréssel tarható együtt? Nem bántanák egymást? Hímet nem szeretnék, egyrészt nem akarom őket szaporítani, másrészt, nem akarom, hogy megölje a nőstényeket.

2017. jan. 11. 16:57
 1/10 anonim válasza:
6%
Nekem is bettám van, de csak egy, nem kell neki sok víz, a halkereskedésben is kicsi tartályban tartják őket, egyenként. Nekem azt mondta az eladó hogy nem tehetek egy akváriumba két bettát, mert egyedül szeretnek élni, és bántják egymást.
2017. jan. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ideális tartása 1 hím 3-4 nősténnyel, valóban kergeti a hím a nőstényeket, vagy épp fordítva, éppen ezért kellenek búvóhelyek. De gondoltam ha 3 nőstényt teszek, akkor nem lesz baj. :)
2017. jan. 11. 17:29
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
rosszul gondolod,van h a nőstény vehemensebb
2017. jan. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
tehát nem életképes ötlet
2017. jan. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is olvastam ilyet, utaltam rá a hozzászólásomban is, hogy a nőstény is lehet agresszív. Lehet akkor 1 hím, 3 nőstény betta lesz és 5 törpe páncélosharcsa. Tennék még törpe szívóharcsát is, csak nem tudom mennyire egyeznének. Nem ártana az algák ellen. :)
2017. jan. 11. 18:41
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Felreèrtettél. 1 db bettának elég, nemtől függetlenül. Lutri többet összerakni.
2017. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Én 50 literbe vagY 15 Galaxy razbórát vennék egy csapat oto-val. Bettahoz miért ragaszkodsz? Lusta unalmas halak.
2017. jan. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Algák ellen nem halat kell venni hanem jó szűrőt, meg hetente vizet cserélni
2017. jan. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem ragaszkodok én a bettához, gondolkodom a törpe gurámin is, csak mivel majd kell költöznöm néha, ezért könnyebb lenne 2-3 nagyobb halat szállítani, kihalászni, mint 15 nanohalat. :)
2017. jan. 11. 21:05
 10/10 anonim ***** válasza:
A bettának kell a hely, borzalmasan idegesítő, hogy elterjedt ez a téves "6cm-s hal 4 literben" marhaság. A sziámi igazi személyiség, ebből kifolyólag mindig lutri, melyik hal mire hogyan reagál. Általánosságban elmondható, hogy a nőstények szelídebbek, de igen, van hogy egy "agyhalott" nőstény terrorban tartja a másikat, vagy akár a hímet is. Fiatal egyedeket vegyél, nemi érés előtt, össze fognak szokni. Ha mégis akarsz hímet, akkor egy hím és 2-3 nőstény (kevesebb nem tanácsos a hím zaklatása miatt) minimum 80-100 literben.
2017. jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!