Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 100 literes akváriumom...

Van egy 100 literes akváriumom, a növények nem növekszenek és valami algafajta jelent meg. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Segítséget kérnék. Kezdő vagyok, mennyire csinálom jól, min kéne változtatnom? Van egy 100 literes akváriumom a növényeken valami algaszerű jelent meg, valami fonalas szerű. A növények levelei elkezdtek barnulni és folyamat leválnak darabok a növényekről. Lehet hogy túl vannak telepítve a halak. Kérdés mitől barnulnak a levelek, mi ez az alga és hogy lehet megszabadulni tőle? Kell még növény az akváriumba?

adatok: egyik belső szűrő 300l/h másik 600l/h ezek végzik a mechanikai szűrést, van egy házilag készített külsőm aminek a pumpája 1000l/h a töltet 3 literes, alul kavics aztán szivacs aztán kerámia gyűrű, szivacs és vatta a tetején plusz szerencsebambusz mert olvastam hogy ez jó a nitrát karbantartására. A megvilágítást 2 t8 as cső végzi 25wattosak egyenként, az egyik trópusi cső a másik növényes interpet márkájúak, és 5 m ledszalag ami 24 wattos és daylight a színspektruma. A magvilágítás időtartama az 10 óra. Naponta tápozok úgy hogy a heti adagot lebontottam napira. Heti 1x vízcsere úgy 30 liter. Házi készítésű co2 rendszerem van ami új 1 hetes

halak: 4+1 pici(itt született) kékpajzsos páncélosharcsa

2 sárga és 2 fekete molly

6 guppy

2 neon tetra

2 Vörösorrú pontylazac

5 red cherry garnéla

3 zebracsiga

10 postakürtcsiga ( ha jól tippelem, valahogy a növényekkel jöttek)

mellékelek képeket is

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget



2017. jan. 12. 21:43
 1/8 anonim válasza:

Szia. En is kezdonek szamitok de hatha tudok segiteni.

Eloszor is a halak osszevalogatasa nem a legjobb, a neon meg a vorosorru pontylazac is csapathal. No de ha ezen tullepunk. En ranezesre azt mondanam ez agancs alga. Ezt irjak rola: Szürke vagy kékes, agancs-szerűen elágazó szálakat képez. Jellemzően a levelek szélein jelenik meg, és bolyhokat alkot. A felszínhez közeli részeket kedveli. Erősen tapad és a szálak nagyon csúszósak, így leszedni szinte lehetetlen. A magas ammóniaszint, a gyenge áramlás és a kiegyensúlyozatlan tápanyagellátás kedvez ennek az algának. Takarítsuk ki az aljzatot és a szűrőt is, ha eltömődött és gyengült az áramlás. A fertőzött leveleket vágjuk le. Folyékony szénforrással történő kezelés hatására vörösre színeződik. Leállított szűrő mellett a felhigított Carbo tápot fecskendezzük az érintett területre, és pár percig hagyjuk hatni, utána a szűrő visszakapcsolható.

Ez alapjan be kellene szerezz par viztesztet (ammonia nitrat esetleg nitrit), hogy megtudd merni, mukodik-e rendesen a biologiai szuresed. Emellett azt is irja, hogy tapanyag ingadozas is okozhatja. Nem ismerem ezeke a tapokat amiket lefotoztal. Lehet jobb lenne atallni valami minosegibbre (Easy Life Profito). Vehetsz Easy Life Carbot, es ahogy irja lealitott szures mellett ranyomod az algara egy fecskendobol. Csak ovatosan ne lepd tul a napi adagot.

Az algatol, ugy tudsz megszabadulni, hogy megkeresed a kivalto okat :) Te esetedben akkor vagy az ammonia, ami akkor a nem megfelelo szures, vagy tapanyaghiany.

Remlem valamit tudtam segiteni :)

2017. jan. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hol vannak a halak?

1. A világítást óra kapcsolgatja? Állítsd át min. 12 órára. (12-14) Még itthon is legalább 10 órát nappal van, és Dél-Amerikában, az Amazonas környékén?

2. Túlnépesedés ? :

- általános szabály édesvízi akváriumban: 1 L/halcm > a kifejlett hal mérete 6 cm, akkor 6L akváriumi térre van szüksége.

- 4+1 Kékpajzsos páncélosharcsa (mérete:5-8 cm) > (4+1)x8 = 40 L

- 2+2 Yucatáni fogasponty (mérete: 6-8 cm) > 4x8 = 32 L

- 6 Szivárványos guppi (NŐSTÉNYEK mérete: 4-5 cm) > 6x5 = 30 L

- 2 Neonhal (mérete: 3,5-4 cm) > 2x4 = 8 L

- 2 Vörösfejű pontylazac (mérete:5 cm) > 2x5 = 10 L



- gerinctelenekkel nem foglalkozok, de:

a Cseresznye garnéla érdekel (mérete:2-3 cm)

a Zebracsiga (Dél-Afrikából származik) ??????

a Postakürtcsiga > milyen szép neve van > nem kártevő, csak csúnya. Valahogy oda nem illő.

-

3. Akvárium szűrése:

- általános szabály édesvízi akváriumban: 2-3x akváriumtérfogat/óra 3x100 = 300 L/h;

- ennyi szűrő még egy Tengeri akváriumhoz is sok lenne, nemhogy egy Dél-Amerikai, Amazonasi Regionális Akváriumhoz;

JAVASLATOM:

- vegyél 1 csomag tőzeget, kb.300Ft, a szomszéd virágboltban tegnap még ennyi volt.

- vásárolj, még egy legalább 50 L-s akváriumot. Ha nincs, akkor egy 5L-s beföttesüveg is elég.A legfontosabb:Legyen hova menekíteni őket.

-Bocs, de kezdő? Hogy lehet így összeválogatni ezeket? De eltoltad.

- Végül is csak néhány hibát követtél el, ami FONTOS:

A közép-amerikai, guppy nem illik ide. Sózni kell!

2017. jan. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
masodik hozzaszolo, miert kell igy leteremteni szegenyt? Hibazott, de ki nem, inkabb segiteni kene, kedvesen!
2017. jan. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
elsőnek, akkor jól diagnosztizáltam az algafélét, ezt olvastam én is neten de nem voltam biztos benne. köszönöm a válaszodat. harmadik, igazad van, köszi
2017. jan. 13. 21:49
 5/8 A kérdező kommentje:
másodiknak. ha jól tudom túl szűrt akvárium nem létezik. aztán a kettő belső szűrő csak hajtja a vizet meg mechanikai szűrést csinálnak. azaz a nagyobb szennyeződéseket szedik össze. igen az összeválogatás az kicsit vegyes nem tudtam hogy ennyire eltérőek. a növényekkel van a problémám amire nem kaptam választ, esetleg arra tipp? . és mire gondolsz az 50 literes akváriumon vagy 5 literes befőttes üvegen a menekítésre? nem a tőzeggel van a gond hogy 300 forint volt tegnap a virágárusnál hanem hogy Angliába nem tudom hogy hogy tudom beszerezni. a hangnemed meg téged minősít nem engem
2017. jan. 13. 21:55
 6/8 A kérdező kommentje:
elsőnek még, igen a csapathalak azok úgy kerültek ide hozzám hogy elsőnek vettem egy akváriumot a munkatársamtól halakkal együtt és ezek a halak között voltak. Aztán amikor úgy döntöttem hogy lecserélem mert 28 literes volt ( tudom kicsit, de itt Angliában ez így megy sajna) nem akartam a halakat a wc-be dobni, eladni meg szinte lehetetlen, max ebay-en. Így hát velem tartanak a továbbiakban.
2017. jan. 13. 21:58
 7/8 anonim válasza:
Szarok a növények
2017. jan. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szar a valaszod
2017. jan. 25. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!