Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Régen miért nem döglöttek meg...

Régen miért nem döglöttek meg a halak az aksiban?

Figyelt kérdés
Emlékszem kiskoromban a családban több helyen is volt akvárium, megvették a halakat, belebaszták a vízbe, és éltek mint hal a vízben, nem nagyon pusztultak nagyobb arányban, mint mostanság. Szóvasl mi ez a 3 hétig üresen járatom az aksit hülyeség?
2017. jan. 23. 11:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
olvasd el ,h mi a nitrifikáció , nitrogén-ciklus, nem fogsz ilyen marhaságokat kérdezni...
2017. jan. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
és régen még jobban döglöttek ,ha nálad most is döglenek akkor valami nagyon rosszul csinálsz...
2017. jan. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Platypus ***** válasza:
93%
Régen minden szebb és jobb volt. Az emberek erkölcsösebbek voltak, a gyerekek tisztelettudóbbak a szüleikkel és nem volt ennyi szörnyű bűntény és katasztrófa. Vagy mégis. Azonban az emberi természet olyan, hogy szeretjük a régen jobb volt elképzelést, akkor is, ha történetesen köze nincs a valósághoz. Az akváriumok esetében az emberek szeretik elfelejteni a kudarcaikat. Eleve a díszhal sosem volt nagy tétel az akvarisztikában, a betegségek vagy a halpusztulás is sokaknak csak apró bosszúság. Vettek újat, nem volt nagy szám. Akár 20 évig is akvarizálhat valaki rosszul, évente venni egy garnitúra halat nem tétel. Utólag meg persze csak a szépet emlegeti.
2017. jan. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%
Hát, azért megdöglöttek, de kétségtelen, hogy régebben mintha jobban felkészültek lettek volna a kezdő akvaristák is. Elolvasták előbb a rendelkezésre álló magyar nyelvű akvarisztikai könyveket ill. volt a Búvár c. folyóirat sok akvarisztikai szakcikkel. A mai kérdezők időnként olyan kérdéseket tesznek fel, amiből a teljes tájékozatlanság derül ki. Sokakat erősen félrevezet a technikai felszerelések, kész tápok, műnövények széles köre és a pénzköltés mennyisége azt a hamis képzetet kelti, mintha a napi etetés és időnként sorra kerülő személyes gondozás, napi megfigyelés szükségessége csak x-ed rendű kérdés lenne. Időközben kidolgozták az akváriumi halak nagyüzemi tenyésztését, ami ugyan a kínálatot bővíti, de a technikai, gyógyszerelési körülmények miatt a halak kevésbé ellenállóak. A nagy kínálat miatt sokan erősen túlnépesítik a medencéket, ami egyértelműen oka a jelentős elhullásnak és a gyógyszeres felnevelés miatt a gyengébb egyedek akváriumi körülmények között könnyebben elhullanak. Régebben sokkal több volt az élőeleség, amit vagy a szabad vizekből gyűjtöttek be, vagy a konyhában tenyésztették a férgeket, így a halak ugyan jobban ki voltak téve a kívülről bevitt parazita fertőzéseknek, de a természetes eleség miatt a jólétükhöz szükséges minden anyagot megkaptak és esetenként a kisfokú megbetegedések csak javították az életben maradt halak ellenálló képességét, amit aztán szaporításkor képesek voltak tovább adni az utódoknak. A természetes szaporításkor semmiféle hormonkezelést nem alkalmaztak és az ivadék felnevelésekor sem volt semmiféle különös fertőtlenítés, tehát a gyengébb ivadék eleve elpusztult.
2017. jan. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
2. Nem nálam döglenek, te fogyatékos, itt olvasom a kérdések közt, hogy ez is elpusztult, az is elpusztult, pedig mindent betartott.
2017. jan. 23. 12:27
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Régen nem volt ez az oldal se :D
2017. jan. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Nekem gyerekkoromban nem volt rendes szűrő az akváriumomban. Volt egy légpumpa, szivacsszűrőre kötve, de csak napközben ment, este kikapcsoltuk.

3-4 havonta kiszedtem az összes halat, lecseréltem az összes vizet, majd a halak vissza. Pár darab mindig elpusztult vízcsere után...

Amikor megkaptam a gyöngygurámit, kb. 2 hétig bírta. Emlékszem, nagyon vágytam arra a halra, sokáig könyörögtem érte, aztán meg egész éjjel sirattam, akkor már anyám könyörgött nekem, hogy ne sírjak már, aludjak, elmúlt éjfél.

A guppik tovább bírták, bár nem ezek a szép színesek voltak, mint amiket manapság látok, csak amolyan egyszerűbb példányok. De azok se nagyon éltek egy évnél tovább, inkább még addig sem, de annyi volt a szaporulat, hogy nem néptelenedett el az akvárium.

Most van rendes szűrőm, odafigyelek a részleges vízcserékre, és az akváriumot teljesen nem takarítottam ki még soha, mióta megvan. Így a neonhal csapaton 4 éves lesz lassan.

Gyerekkoromban a többi osztálytársammal, akiknek volt akváriumuk, el sem tudtuk képzelni, hogy egy akváriumi hal 4 évet éljen.

Szóval szerintem az, hogy "bele...ták a halakat a vízbe, és éltek", az tényleg így volt, csak megismétlődött félévente-évente. Ez volt a normális. Nálunk a halasnál 5 forintért adták a 2-3 centis növendék guppikat...

2017. jan. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
18%
az h a kérdező szerint betartott minden dolgot meg ,h ténylegesen betartott az nem ugyanaz a dolog, te sekélyes képességű... szép nem vagy fiam, hülye ne légyél ! :P
2017. jan. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
7. Szóval szerinted régen azért haltak meg félévente-évente a halak, mert az első 3 hétben nem járt üresen az akvárium? Aztán ebbe lassan belepusztultak, amikor rájöttek? :d
2017. jan. 23. 15:05
 10/20 anonim ***** válasza:
41%
te fogyatékos vagy kérdező? :DDD úgy kezdte a 7 es ,h rendes szűrő se volt az akváriumba... szövegértés a kutyámnak is jobban megy :P
2017. jan. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!