Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A herkulescsigám folyton...

A herkulescsigám folyton elássa magát, miért teszi?

Figyelt kérdés
Gondoltam nem megfelelő neki a hőmérséklet, vagy meg akar halni, vagy unatkozik, vagy téli álmot alszik... segítsetek kérlek, nem szeretném a tudatlanságommal megölni, még csak 1-2 napja van meg

#vízicsiga #Herkulescsiga
2017. jan. 23. 12:29
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Nem volt még ilyen csigám így tanácsot sem tudok adni. Csak a megnyugtatásod miatt írom, hogy sok helyen láttam, hogy elássák magukat és szeretnek árnyékos helyen sötétebb zugokban pihenni. Valószínűleg náluk ez természetes viselkedés része. Talán majd ír valaki aki biztosat tud mondani.
2017. jan. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ma végignéztem, ahogy esássa magát, iszonyatos erőfeszítésnek látszik, de amíg a terrárium aljára nem ér, nem pihen. Esetleg kaját kereshet lent?
2017. jan. 24. 15:51
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Nem hinném, gondolom a talajra teszed az uborkát, vagy a csigatápot és nem ásod el, hogy turkálnia keljen érte.:D Csinálj 1-2 sötét bújóhelyet hátha azzal is beéri. Ha ennyire áskálódik érdemes kiszedni a talajból az éles köveket, mármint ha van nehogy megsértse a testét és az sem jó ha lekopik a máz a házáról.
2017. jan. 25. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A talajcserén még gondolkozok, valami növény, és csigabarátibb verzióra, a mostani 1-2-3 mm-es, elszórva néhány 4-6 mm-es kaviccsal, nemtudom mennyire sértheti fel a puha testét, vagy csigaházát... vagy hogy a növények megmaradnak e ebben az aprószemű kavicsos talajban.

A csiga most épp egy másik gödröt ás, önnállóan kimászott az előbb a gödréből, amit előtte ásott. Az is lehet, hogy elmeroggyant szegény, és markológépnek képzeli magát. Esetleg vízicsiga pszichológusok kommentjeit is szívesen fogadom :D

Még él, úgyhogy kicsit nyugodtabb vagyok, mint az első nap mikor észrevettem mi a hobbija

2017. jan. 25. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!