Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Muszaj egy akváriumba UV...

Muszaj egy akváriumba UV Sterilizer?

Figyelt kérdés

Az alga ellen van hogy elnyelje a napsugarat ha jól tudom.

Gondolom nem nélkülözhetetlen, de jobb ha van?


Ha nem éri napfény, nem teszed ablak mellé akkor is algásodik?

Javítsatok ki ha tévedek


2017. jan. 23. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:

rosszul tudod, épp h tilos. sterilekké válnak tőle a halaid, új hal vásárlásakor az összes régi minden nyavaját elkap. tehát normálisan telepített, szűrt, karbantartott (vízcsere) akváriumba nem, h értelme nincs hanem kifejezetten káros. :)


És az összes akváriumba van alga valamennyi mennyiségben ,ha nem éri napfény akkor is.

2017. jan. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kösz, akkor mi értemlme van ennyi pénzt kidobni rá?
2017. jan. 23. 18:37
 3/8 A kérdező kommentje:

Bocs hogy rabolom az ideődet, de megtudnád mondani ez mire való?

[link]


Ezt rá lehet kapcsolni a JBL CristalProfi e1901 Greenline külső szűrőre.

2017. jan. 23. 18:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Uv baj semmi értelme. A jbl kiegészítőt gondolom a in oldalra kell rákötni. Előszűrő, sok értelmét annak se látom, minimális terhelést levehet a szűrő válláról, valamivel később kell szétszedni.
2017. jan. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
* uv nak semmi értelme...
2017. jan. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem ez még csak nem is előszűrő. Nem vagyok benne biztos de szerintem ez semmi mást nem csinál mint, hogy egyszerre az alsó és felső vízrétegről is szívja vizet. Szűrést csak annyit végez, hogy a rácson a nagyobb méretű lebegő részek nem férnek át, legalább egy durvább nyílt pórusú szivacsot tehettek volna bele, hogy valamit csináljon is. Ha már UV szűrés, akkor UVC de én sem tartom fontosnak egy akváriumnál, talán egy kerti tónál, vagy fürdőmedencénél hasznos lehet.
2017. jan. 24. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:
Akváriumnál csak eseti problémamegoldsára jó. Például ha bezöldül vagy infuzóriásodik a vized akkor hasznos. De csak rövid ideig és az adott gond kezelésére jó használni.
2017. jan. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek :)
2017. jan. 24. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!