Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 37,5 literes akváriumba...

Egy 37,5 literes akváriumba milyen halakat lehet rakni, kb. mennyit és hogyan kell gondozni?

Figyelt kérdés
Ma kaptam szülinapomra és a boltban azt mondták, hogy mielőtt megvesszük a halakat kb. 3 nappal előtte engedjünk bele vizet. milyen szereket kell használni vagy kell-e egyáltalán?
2010. máj. 7. 07:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Guppit, vagy black molly, te tudod milyen halat akarsz.

A boltban nagyon okosak,ha ezt tanácsolták a vízről.

2010. máj. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:

Mondjuk 2-3 algaevő, 3-4 guppi, meg 3 neon bőven elég abba az akváriumba. Nem szabad ennél több halat berakni, mert nagyon stresszelnének.

A vízbe meg ne rakj semmit. Vannakilyen-olyan szerek, de én nem ajánlom. Majd kialakul magától a biológiai egyensúly benne. 1-2 hónap. A szűrőt takarítsd hetente tiszta!!! langyos csapvízzel. A víz 20%-át cseréld le 2-3 hetente. Minden rendben lesz.

2010. máj. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Am első: Nem kell nekik a 2-3 napos víz? :O

2010. máj. 7. 13:26
 4/16 anonim ***** válasza:

37 literes akváriumba kb 15-17 halat lehet tenni. Úgy kell kiszámolni, hogy a hal hosszúságának megfelelő centiméterre kell 1 liter víz. Tehát ha van 3 halad, melyek egyenként 3 centisek, akkor: 3X3=9 liter víz szükséges.


Ha teletöltöd vízzel az akváriumot, 1-2 nap elég állni a víznek, hogy a klór elpárologjon. Ha kezdő vagy, először elég lenne 3-4 halat venni csak, mondjuk guppit, mert az igénytelen, és így az alapvető dolgokat kitapasztalnád, és az még szülne is neked kishalakat.


Igazából nem szükséges a vízbe semmiféle szer, az fölösleges pénzkidobás. Ami fontos: legyen az akvárium lefedve egy üveglappal, hogy ki ne ugráljanak a halak, és a víz tartsa a hőmérslkletet, illetve egy neon-fénycső a víz fölé, és akkor néhány szál növényt is tehetsz bele, melyektől egészséges lesz a víz. A neonfénycső nem sok áramot fogyaszt.


A halak gondozásánál annyi a lényeg csupán, hogy nem kell őket orrba-szájba etetni. Napi 1-szer adj nekik egy csipetnyit, amit rögtön meg is esznek, és heti 1 nap legyen olyan, amikor nem adsz nekik semmit. És ami fontos: takarítani sem kell, csupán 2-3 havonta. Ha nem adsz nekik sokat enni, nem ürítenek annyit, és így nem lesz koszos a víz, és a halak sem híznak el, egészségesebbek lesznek.

Nekem több évig voltak halaim, szaporítottam is őket, úgyhogy kérdezz bátran, szívesen segítek.

2010. máj. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Szia..Jajj köszönöm nagyon sokat segítettél.

Olyan az akváriumom, hogy van rajt tető és abba van beleépítve a világítás. Ez lehet, hogy hülye kérdés, de a melegítőt és a szűrőt, hogy kell felhelyezni? Nem értem a használatiját .:S

2010. máj. 7. 14:17
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a melegítőt most nem kell használni, mivel jön a jóidő. Nem tudom, hőmérőd van-e, azon mindig ellenőrizni kell a hőfokot, asszem 21-26 fok az ideális. Nem tudom milyen a melegítőd, de ha ilyen kémcső alakú, azt egy tapadókoronggal kell csak vízbe tenni, és az a lényeg, hogy teljesen víz alatt legyen. Érdemes valami növény mögé tenni, hogy ne lehessen látni. A szűrőhöz is biztos van tapadókorong, amivel oda tudod tapasztani.

Ami fontos, nem tudom azt megtetted-e: az akvárium alá valami puhát tenni: hungarocellt érdemes, szóval ne a sima kemény asztalra vagy szekrényre, mert könnyebben megrepedhet. Hungarocell vagy egy szépen összehajtott rongy.

2010. máj. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A szűrőhöz nem kell ilyen hosszú cső?
2010. máj. 7. 14:35
 8/16 A kérdező kommentje:

Azért nem raktam alá semmit, mert van alatt gyárilag ilyen keret.:D

Annyira jó hogy tudsz segíteni :D

2010. máj. 7. 14:39
 9/16 A kérdező kommentje:

[link] Ezt ugye kívülre kell rakni?



[link] a szűrőhöz csak ez van.



majd még linkelek képet..:D

2010. máj. 7. 15:15
 10/16 A kérdező kommentje:

[link]

ilyen az akvárium..

2010. máj. 7. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!