Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Uj akvárium inditása! Mire...

Uj akvárium inditása! Mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés

Berendezés 112L Aksi

Világitás 2x18W+ beépitve 15W ősszesen 51w 0,45W/l. 6500K T8 csővekkel.

Külső Szürő Jbl cristalprofi e901 az eredeti biologiai tőltetet kivettem és sera siprax lessz helyette.

Belső szürő Eheim aquabaal 130L.

Táp Greenaqua tol Mikro,Macro+ Seachem Flourish Excel

Talaj Manado 7 cm + Jbl tápgolyok.

Dekorácio Dragon Ohkő,Vasfa

Nővények Echinodorus subalatus, Nymphoides sp Taiwan,Cryptocryne balansae,Salvinia natans eggyenlőre.

Halak 10Neon,10 Vőrősorru pontylazac, 5Panda páncelosharcsa,1 ancistrus.

Minden aval kezdődőtt hogy a nagyon régi aksim ami ragyasztva volt arra jőttem haza hogy folyik igy szétszettem és a halak meg egy 60 L aksiba kerültek idáglenesen,Még soha nem volt alkalmam ugy inditani akváriumot hogy meg legyen a 3 hét bejáratési idő mert nem volt rá alkalom .Ugy tervezem hogy előző nap oldalra teszek kb 100l vizet pihentetni aztán az átmosot manadot beleteszem elhelyezem a dekoréciot félig feltőltőm vizzem majd jőnnek a nővények majd jőnnek a szürők a belső már másfél honapja megyen egy régi akvériumba .Az lenne a kérdésem ilyenkor mire figyeljek oda ebbe a 3 hétben mit csináljak addig amig bele nem kerülnek a halak,szükséges ilyenkor a fütő szál amig nincsenek benne a halak?


2017. febr. 1. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:

A vizet nem kell pihentetni.

Fűteni nem kell.

Fagyasztott kajából rögtön az elején dobj be egy kockát, mert emésztetlenül sok idő kell neki, mire úgy megrohad, hogy a szűrőbaktériumok le tudják bontani, és el tudjanak szaporodni.

Aztán hetente 1 kocka mehet.


Utána a cory-kal kezdeném. Pár nap múlva az anci, aztán 1-1 hét csúszással a 8-8 lazac.

(én 8-8-at raknék, és ha beért a külső szűrő is és minden stabil, letisztult, esetleg kiegészíteném 2-2 hallal, de nem erőltetném.)

2017. febr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ha nem pihentetném akkor egy honapos belső szőrüt kidobhatom mert a klor megőli a bacikat!A külsőbe tehetek vagy a vizbe Tetra Bactozym ot? baktérium kultúra kapszula.
2017. febr. 1. 20:26
 3/3 patterson ***** válasza:
teljsen úgy üzemeltesd mint halakkal,fűtve,a vízet pihentesd előbb,és min 3 hetet menjen állatok nélkül !
2017. febr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!