Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a bajuk a szivárványo...

Mi lehet a bajuk a szivárványos guppijainknak?

Figyelt kérdés
Vagy három hétig tök jól elvoltak, aztán meghalt az első, és azóta már négy másik is! 100 literes akvában vannak, szettet vettünk, szval ahhoz van szűrő, melegítő minden, a víz egyharmadát hetente cseréljük és hetente porszívózunk, eredetileg 20-an voltak. Mi uszonyrothadásra gyanakodtunk, szval vettünk nekik gyógyszert, (sera baktopur) azóta mintha kicsit jobban lennének, de még a gyógyszer után is haltak meg! Mi lehet a bajuk, kérlek segítsetek!

2017. febr. 6. 12:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
írd le a tartási körülményeket. a szettekhez 99% ban nem alkalmas a szűrő, akár az is lehet a gond
2017. febr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

100 literes akva. Minden este kapnak enni Tetra guppitápot, annyit, hogy ne maradjon meg semennyi, de ne legyenek éhesek. Az aljzat apró kavics. Van sok növény, amiben el tudnak bújni, itt szoktak is néha. Több nőstény van, mint hím. Hetente aljzatporszívózás+1/3 vízcsere. A vizet kezeljük sera aquatannal, amikor cseréljük. Van egy váruk is, amiben néha bujkálnak, de csak ritkán, vagy ha már betegek. Az algát leszedjük ilyen mágneses algaleszedővel. Születtek kishalak is, de csak pár élte túl, szóval nem hinném, hogy ammónia mérgezés a probléma, de a sera baktopur elméletileg az ellen is jó. Alapjáraton nagyon élénkek, szép színesek, egészségesek, van rejtekhelyük, nem stresszeljük őket, próbálunk mindent megtenni, hogy jól érezzék magukat nálunk. Olyan egy hónapja vannak meg, de azelőtt már hónapok óta tanultunk róluk, készültünk, amíg megjöttek, addigra már beüzemelt az aksi. Először hatan voltak, aztán lettek huszan, de már ugye meghaltak páran. :"(

Amikor meghaltak, mind furán viselkedett. Páran elbujdostak, napokig nem láttuk őket páran ferdén úszva haldokoltak... Ha már láttuk hogy meghaltak, kivettük őket, hogy ne rontsák a vízminőséget. Az párnak tépve volt a farka, pedig csak guppik vannak itt(ezért vettük a gyógyszert), az egyik megfeketedett, és most az egyik mintha penészesen halt volna meg, de amíg élt, nem volt rajta penész.

Kérlek segíts, nem tudjuk mit csináltunk rosszul, próbáltuk is helyrehozni, és nagyon aggódunk értük!!

2017. febr. 6. 14:28
 3/16 anonim ***** válasza:
21%
továbbra is: milyen a szűrő? az ammóniamérgezésre nem jó a gyógyszer, megfelelő biológia szűrés kell.
2017. febr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok !! Nem az előbbi vagyok, de megpróbálok segíteni :)

Én a PARAKILL-t ajánlom, jó : halpenész,fátyolbetegség és bársonybetegség ellen is, nekem be szokott vállni. Fertőzött akváriumban,zsúfolt haltartáskor is lehet használni. Nem kell nagyon csodálkozni, 2-3 hónap is kellhet, hogy megszokják teljes helyüket. A betegségek oka az is lehet, hogy már eleve betegen kerültek bele az aváriumba, csak az elején nem látszottak a tünetek, mindenképpen a Parakillt ajánlom! Remélem segítettem !! :)

2017. febr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
mert világtalan vagy... az egy gyógyszer , ész nélküli használatával csak ártasz... azt hallottam , a parakill aranyérre is jó ez igaz ?:DDDDD
2017. febr. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

" Fertőzött akváriumban,zsúfolt haltartáskor is lehet használni."


Nagy az isten állatkertje....

2017. febr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Szűrő: P-F 302 Pacific. Legalábbis ez van a dobozán. Ezzel lehet a gond? Belül van, tapadókoronggal tapad az akva falához. A Parakillt pedig szerintem ki fogjuk próbálni, hátha segít..
2017. febr. 6. 17:17
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
mire próbálod ki , h ha azt se tudod,h mi a bajuk....
2017. febr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
21%
inkább normális szűrőt vegyél, mert a mostani 40-50 literhez 6-10 guppihoz jó ha elég...
2017. febr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ez a szűrő rossz? Vagy mi a baj?
2017. febr. 6. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!