Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit kezdjek a vízinövényekkel,...

Mit kezdjek a vízinövényekkel, ha ilyen állapotban vannak?

Figyelt kérdés

Az akváriumomban félelmetes mértékben burjánzanak a vízinövények. A kétheteni vízcserénél alaposan meggyepálom őket, és nagy része megy a szemétbe...

Ma leszedtem erről a Microsorumról egy "öreg" levelet, ami eléggé fekete, s a szélein tele van kis sarjakkal.

Így néz ki:

[link]

Ha szeretnék ezekből a sarjakból nagy növényt nevelni, mi a legjobb neki? Hagyjam a levélen, amíg magától leválnak? Vagy szedjem le? Ha leszedem, csak úgy hagyjam a vízben, vagy kötözzem rá valamire?

Nálam nincsenek elültetve semmibe ezek a növények, vasfára és bazaltdarabokra vannak damillal kötözve.


2017. febr. 6. 19:24
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
A páfrányt érdemes ritkítani, hogy új leveleket hozzon. A képen látható sarjak már leválaszthatóak, kötözd fel őket és lehetőleg az áramlás útjába tedd. A rizóma szétvágásával is szaporítható. A sarjak burjánzása "régi vízre" utal az-az gyakrabban kellene cserélni a vizet vagy nagyobb mértékű vízcsere kell. A lágyabb vízben erősebb áramlás mellett szép zöld leveleket hoznak a régi öreg fekete leveleket nyugodtan vágd le. Én azt vettem észre ,hogy a fényt is jobban szereti mint ahogy írják róla.
2017. febr. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot.


2 hetente szoktam 20 liter vizet cserélni a 80 literes akváriumban. De előtte mindig megmérem egy ilyen Tetra nitrátteszttel, és ha a 0-12,5 mg/l tartományon belül van, akkor elhalasztom a vízcserét egy héttel.

Ezek szerint nem kellene elhalasztanom? Akkor is cseréljem azt a 20 liter vizet 2 hetente, ha még nem csúszik át a nitrát a következő sávba (ami a teszt szerint 12,5-25 mg/l)?

9 neon, 4 kékpajzsos páncélos és egy pár törpegurámi és 2 zebracsiga van benne.

Ja, igen, meg 4 db garnéla, amiről fogalmam sincs, hogy milyenek, teljesen átlátszók, és kb. akkorák, mint a neonok, de nem hiszem, hogy ezek sokat számítanak.

Soha nem algásodik az akvárium, hála Istennek.

2017. febr. 7. 08:46
 3/6 anonim ***** válasza:
A legjobb az lenne, ha hetente cserélnél 30%-ot. Semmiképpen se halaszd még tovább szerintem. Nem csak a nitrát halmozódhat fel. Ha sok a mulm, vízcserekor azt is távolítsd el.
2017. febr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
A heti 30% szerintem is kellene, nem baj ha jó értéket mérsz ezzel nem árthatsz. Én mondjuk nem a halaid miatt írtam, hogy sűrűbben cseréld de azoknak sem árt.:D
2017. febr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm, akkor sűrűbben fogom cserélni.

Illetve lehet, hogy ezt az egész méregetés cirkuszt a NO3-teszttel ki is hagyom, csak automatikusan cserélek 2 vödör vizet hetente.

Mindig úgy cserélek vizet, hogy aljzatporszívóval az aljáról szívok ki.

A halakkal nincs gond amúgy, azok szépek, egészségesek, csak a növények burjánzanak ilyen kontrollálhatatlanul.

2017. febr. 7. 20:37
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
A dús növényzet az akvárium életközösségének a javára válik, addig jó amíg ritkítani kell.:D Persze én is a talajporszívózással veszem le a vizet. Ha beállt az egyensúly és megvan a heti, havi rutin karbantartás, elég néha rámérni a biztonság kedvéért, nem kell folyton méricskélni. Idővel olyan rutinod lesz ha odafigyelsz a kis jelekre, a halaid viselkedésére, hogy elég ránézned az akváriumodra és tudod, hogy mi a gond.:D
2017. febr. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!