Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van az aranyhalam...

Miért van az aranyhalam sokszor az akvárium alján?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, hogy az akvárium alján fekszik. (nem az oldalán) Majd amikor közelebb megyek és picit megkocogtatom az üveget akkor elkezd úszkálni. Nem minden esetben van az akvárium alján, van amikor egész aktívnak tűnik, viszont sokszor igen. Alapból egy kerekebb típusú halról van szó, tehát nem az a sima fajta.


Az akvárium kb 80 literes. A hal kb. 8 centis.

Hetente van 5-10 liter csere és vannak növények.

A szűrő nem tudom milyen, de 120 literre írták.

A víz hőmérsékletét nem tudom, de nem futott helyiségben van.



2017. febr. 6. 23:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy az étvágya teljesen rendben van. Vagy süllyedő haltápot kap vagy borsót.
2017. febr. 6. 23:46
 2/12 Salx Narval ***** válasza:
64%
Kicsi az akvárium, gondolom a szűrés is gyenge és vízcsere is kevés. A hal viselkedése ammónia jelenlétére utal, növeld a heti vízcsere mértékét 5-10 literről 25-30 literre és a talajt is rendszeresen takarítsd. Valamint nemsokára kell egy komolyabb külső szűrő és egy jóval nagyobb akvárium ha aranyhalat szeretnél tartani. 80-liter nem ezekhez a halakhoz való, akkor sem ha még kicsi. Egyenlőre a nagyobb mértékű vízcsere megoldás lehet és telepíts úszó növényeket is.
2017. febr. 7. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Salx Narval ***** válasza:
Egy kicsit azért változatosabb kaját adj. Aranyhaltáp, fagyasztott mixek, annyi minden zöldség van a háztartásban amit szívesen enne, néha állati eredetű kaja is kell.
2017. febr. 7. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerinte vásárolj egy hőmérőt, nem mindegy milyen hőmérsékletű a víz, ez is lehet a baj. 20 foknál ne menjen feljebb :)
2017. febr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az előbbi vagyok, rosszúl írtam az aranyhalfajtától függ, hogy milyen kell legyen a hőmérséklet, viszont ez a probléma lehet fennáll.
2017. febr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
már megint te vagy te parakilles barom? miért ne mehetne feljebb 25 fokig teljesen jó az aranyhalnak...
2017. febr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Amikor vettem akkor rakerestem es a Google elso helyen azt irja h 20gallon-os akvárium kell. Ezért gondoltam hogy megfelelõ.

Akkor megduplázom a vízcserét.

Van egg olyan hõmérõ ami ilyen matricás és olyan színre szinezõdik amekkora a hõmérséklet. Ez nem tudom mennyire megbízható, ez 18 fokot mutat.

2017. febr. 7. 13:08
 8/12 anonim ***** válasza:

A parakilles barmot emlegető valakinek írom :

KIJAVíTOTTAM, FAJTÁTÓL FÜGG.

2017. febr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%
nem függ, mindegyik jól tolerálja a 25 fokos vizet, kérdezzétek meg platypustól ha nekem nem hiszitek :D
2017. febr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
21%

mind1 mit olvastál kérdező ,a tények makacs dolgok...

kicsi az akvárium, ráadásul alul is van szűrve...

2017. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!