Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 kérdés a halaimról bőv....

2 kérdés a halaimról bőv. Lent (? )

Figyelt kérdés

platti,molly,szivoharcsa,xifo,guppi

Ilyen halaim vannak. Ma amikor mentem az akváriumban nézni őket + etetni, számolom őket, és egy hiányzott.. (a kedvencem, a molly)

A mollyból csak 1 volt, akartam mellé venni másikat de ez úgy kicsúszott a fejemből. Nem tudom hogy hol van a molly. A többi hal esetleg megette? Az előtt mindig a szűrő alatt volt egy xifo-val amikor néztem őket, tegnap még meg volt.

Ötletek hogy esetleg hol lehet & mi történhetett?

A második kérdés az az hogy a xifo halamon olyan körcsomók vannak az egész testén. Ez valami betegség?

Bocsi a hósszú írásért!



2017. febr. 8. 19:53
 1/6 A kérdező kommentje:
*akváriumot **hosszú
2017. febr. 8. 19:56
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy mollit simán szétkapnak a többiek. A feje, a gerince persze megmarad, de az meg leeshet az akvárium olyan részére (vagy a szűrőbe), ahol észre sem veszed...


sajna ezek a halak "fogyóeszközök", főleg, ha ilyen keverten tartod őket.


A másik lehetőség, hogyha nincs teteje az akváriumnak, akkor kiugrott, és olyan helyre esett, ahol nem látod (már ha olyan az akvárium, hogy mondjuk mögé be tudott esni)

2017. febr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oh rendben :( teteje van az akváriumnak ezért csodálkoztam de azért reménykedtem :(
2017. febr. 8. 20:14
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Én szóltam(úgy látszik feleslegesen), hogy passzold el őket, mert sorban fognak pusztulni... Ő volt a leggyengébb láncszem. A többi hal pedig meg szokta enni az elpusztultat.


A xifód valószínűleg darakóros, ez a rossz vízminőség miatt alakul ki. Tegyél egy kevés sót a vizükbe és emeld a hőmérsékletet 29 fokra. Így igazából már a boltba bevinni vagy elajándékozni sem tudod őket, mert simán átvihetik a fertőzést.


Csinálj egy 40%-os vízcserét holnap, utána minden nap 10%-ot, természetesen állott vízzel. Három naponta etess csak. Lehetőleg vegyél valami bika szűrőt, hogy legalább ne folyamatosan mérgező vízben ússzanak, de a hely még így is nagyon kicsi.


Ha a darakórt sikerül legyőzni, mindenképp passzold el a halakat, boltba, vagy ismerősnek, akinek van elég nagy akváriuma, de neten is meghirdetheted őket ingyen.

2017. febr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%
full redardált vagy
2017. febr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
39%
a legjobb ha keresel egy másik hobbyt, ez nem neked való..
2017. febr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!