Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A dalmata mollymnak nagy a...

A dalmata mollymnak nagy a hasa és szinte a kavicson lebeg. Lehet hogy terhes?

Figyelt kérdés

#hal #akvarisztika #Damlata molly
2017. febr. 17. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
ha a kavicson fekszik akkor beteg, attól még persze lehet terhes is. fényképezd le
2017. febr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A kavicságyra történő "leülés" betegséget jelez. Nézz meg néhány hasvízkóros fotót a neten.
2017. febr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát annak sajnos annyi. Én pont ezért hagytam abba az akvarisztikát, elegem lett belőle, hogy hiába öltem bele egy valag pénzt, állandóan döglődtek a halak. Az egyiknek ez nem jó, a másiknak az... Egyszerűen megelégeltem.
2017. febr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Első. Itt vannak a képek:


[link]


[link]


[link]


[link]

2017. febr. 17. 13:28
 5/13 anonim ***** válasza:

Ezt adta ki a gugli a "hasvízkóros molli" kifejezésre:

[link]


A képeid alapján szerintem hasvízkóros. Ahogy olvastam egy fórumon, sera bactopur-ral érdemes próbálkozni, mert ez valami bakteriális betegség, és tedd karanténba, hátha a többi még nem kapta el. Egyébként nem akarlak elkeseríteni, de fórumon is azt írják, hogy általában ez se segít már. Valaki meg azt írta, hogy egy hala úgy élte túl a hasvízkórt, hogy nyár volt, kitette egy 20 literes akváriummal a szabadba, olyan helyre, ahol napi 4-5 órán át tűzött rá a Nap. Pár nap alatt teljesen rendbe jött, mindenféle antibiotikum vagy akármi nélkül. De ezt az egy ilyen példát olvastam, szóval nagy pénzeket erre se tennék, no meg tél van, alig van napsütés.

2017. febr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Írj le mindent az akváriumról. Méret, szűrő, halak, vizcsere, hőfok, kaja. Egy egész kép az akváriumrol
2017. febr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja és sztem is beteg, a terhes is elvonul , de nem fekszik le. Sztem neki annyi, eszik ?
2017. febr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos már mindegy mert tegnap este meghalt. Egyebkent nem feküdt csak az aljzat közelében volt egy helyben, néha úszkált. Köszönöm a válaszokat. :(
2017. febr. 18. 10:12
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha nem írod le a tartási körülményeket, esélyes h a többi halad is követni fogja....
2017. febr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sajnálom a dolgot, de sajnos várható volt. :(


Anno minden vágyam az volt, hogy legyen egy szép akváriumom, különleges halakkal, növényekkel. Megvettem mindent, levegőztető, szűrő, hőfokszabályzós fűtőtest, sera tápszer, sera vízelökészítők (kék meg piros folyadék), és a lista még nem teljes. Gondoltam, milyen király lesz, nézegetem a halakat, úszkálnak, különlegesek, szépek. Hát így is volt az első pár órában. Aztán kezdtem rájönni, hogy nem olyan egyszerű dolog ez... Mikor pusztultak a sok ezer ft-ért megvett növények, a szívem szakadt meg. Aztán hol egy zebra pusztult el, hol egy tetra, hol egy meggyhasú sügér... és nekem kezdett elegem lenni. Piszok gyorsan elment a kedvem az egésztől, nagyon macerás dolog ez a haltartósdi. Ahogy kipusztult az állomány, fel is hagytam vele végleg...

2017. febr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!