Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sügér mellé milyen algaevöt...

Sügér mellé milyen algaevöt lehet tenni?

Figyelt kérdés
Afrikai sügér(200Literes akvárium)12db sügérel.
2017. febr. 19. 16:21
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
Lehet, nem lehet én betettem.:D Hát nem egy biotóp megoldás az biztos de végül is én nézegetem. Ráadásul még dúsan növényesítettem is ami szintén nem egy megszokott dolog sügéres akváriumnál. Elég jól bírja a közép kemény 7,2 pH-s csapvizet. Van üregekkel szabdalt 3D-s hát és oldalfal, gyökerek a sügérek sok barlangot ástak ezeken a bújókon felül, szóval szerintem jól elvan. Néha meg-meg ugrasztották amíg kisebb volt de idővel összeszoktak, most már megvédi a kajáját is. Egy nőstény anciról van szó.
2017. febr. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
Az mondjuk igaz, hogy az én akváriumom 100-literrel nagyobb és csak 9db kb 13cm felnőtt és 12db kb 3cm ivadék van benne akik lassan eladósorba érnek és ki lesznek véve.
2017. febr. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
miért szeretnél algaevőt melléjük egyáltalán? az algát nem nagyon fogja eltűntetni
2017. febr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Ez így igaz, ha ilyen célzattal vennéd akkor én is lebeszélnélek róla.
2017. febr. 21. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor mit csináljak hog ne legyen algás az akvárium?
2017. febr. 21. 17:05
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
fényképezd le, sügéres akváriumok már csak ilyenek
2017. febr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Ha növényzet nélküli akkor túlméretezett szűrőkkel vagy esetleg egy mellé helyezett szűrőakváriummal, gyakori vízcserékkel és "reklámvilágítással", a talajt is rendszeresen takarítani kell, valamint figyelni kell, hogy ne nagyon maradjon kajamaradék. A másik lehetőség az, hogy dús növényzetet telepítesz és rendesen világítod, tápozod. Aránylag kevés halat tartasz és a vízcseréket a mért vízértékhez igazítod. Természetesen a jó szűrők itt is kellenek és sajna takarítani is kell.:D A sügéres jelleg megőrzése miatt főleg a vízen úszó növényzet előnyös ill mohafalak, páfrányok ezek kevés teret vesznek el mégis hatékony szűrést biztosítanak ha jól elszaporodnak. A talajba nem is kell ültetni semmit, homok, sziklák esetleg pár gyökér, vagy kókusz, bambuszdísz de ez már a dekorációs része. A sziklákat köveket az üvegre kell helyezni vagy rögzíteni kell őket mert aláásnak és beszorulhatnak a halaid.
2017. febr. 22. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm képet nem tudom hogyan kell be tenni!
2017. febr. 22. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!