Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 4 napra el kell utaznom, a...

Jocsó kérdése:

4 napra el kell utaznom, a levegőztetőt ki kapcsolhatom addig? A szűrő az menne folyamatosan. A világítás maradjon? 60L-es az aksi és 18 hal van benne. Főként Molly és Páncélos harcsák.

Figyelt kérdés
2017. febr. 25. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sok az a hal ekkora medencére, hagyj mindent bekapcsolva ill. oldjad meg kapcsolóórával a fény ki/be kapcsolását.
2017. febr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ne kapcsold ki semmiképp!
2017. febr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem azt mondták enyi hal simán elfér benne, és láthatólag jól érzik magukat. Az időzítős kapcsoló az nagyon jó ötlet.
2017. febr. 25. 18:51
 4/11 anonim ***** válasza:

Gondolom a boltban mondták... :)

De nem ez volt a kérdés, úgyhogy nem kezdem el részletezni, hogy ez közel 2-szer ekkora akváriumot igényelne.

2017. febr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 raptorus ***** válasza:

...szerintem is kicsit sok a hal, főként, hogy a mollyk még szülni is fognak...de a kérdésedre válaszolva, ki ne kapcsold a levegőztetőt, ha jót akarsz! :)

A világításhoz pedig vegyél egy időzítőt és állítsd be, hogy napi 6-8 órát kapcsoljon be.

Kaja nélkül kibírják gond nélkül (nem volt szándékos, de az enyémek egyszer két hétig is elvoltak)...sőt, ha jól be van állva az akvárium (mondjuk ennyi halnál ezt nehezen hiszem :( ), még az egyre csökkenő szűrést is el-eltűrik...de ha a levegőztetés se fog menni, akkor szerintem visszatértedkor már csak le kell fölözni a vizihullákat :(

2017. febr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Mollinak alapból alkalmatlan ez az akvárium, 100 litertől tartható...
2017. febr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Már megvettem az időzítőt a világításnak és a levegőztetőnek. A szűrő az menni fog folyamatosan. Miért is sok ez a hal bele? Kb 20 éve amikor még apummal halaztunk (most a kislányom szeretné) 120L-es aksiban volt 60-70 halunk. Molly, xifo, neon, zebra stb.... Akkoriban még nem voltak ilyen tuti szűrők, hanem házilag barkácsoltuk, a rengeteg adalékról lötyikről nem is beszélve. Igaz 3 havonta cafatra szedtük és takarítottuk, de semmi bajuk nem volt. Bele tettük a friss vízet, rá fél órára mentek bele a halak. Nagyon ritka volt a halvesztés. Ez a sok trutyi amit mostanában öntögetnek bele,(gombaölő, ph beállító, algaölő meg még ki tudja miket) ez csak azért van szerintem hogy nehogy foglalkozni keljen vele. A pénzlehúzásról nem is beszélve. Már ott járunk, hogy egy 100 literes aksiba, lassan két Molly tehető. Világítása nagyon sok embernek nem is volt. Nem tudom ez régen miért működöt, de évekig rendben volt minden amíg megvoltak.
2017. febr. 27. 17:29
 8/11 anonim ***** válasza:

A világítás időzítővel és kikapcsolhatod a légpumpát, ha megfelelő teljesítményű szűrő van az akváriumban. Ez esetben a szivacsot takarítsd ki indulás előtt.

Egy megfelelő szűrővel ellátott akváriumba nincs szükség levegőztetőre egyik akváriumban sem! Manapság mér csak látványosság miatt használják, vagy ah túl van telepítve az akvárium.

Ökölszabály: 1 cm-nyi halra 1 litert számolunk. Tehát a 18 soknak tűnik. Kevesebb hal, kevesebb gond!

2017. ápr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Helytelen a teljes akvárium takarítás. Csakis eészleges vízcsere! Stressz a halaknak, meló a gazdájának.

Gondolj bele, akinek 500 literes akvárium van...

Világítás a növényeknek kell, a halak elvannak félhomályban is, csak éppen nem lesz szép az akváriumod. Ha már van, akkor legyen a lakás dísze szerintem. Gombaölő? ph beállító? Algairtó? Ezek nem kellenek bele. Víz előkészítő (klórt, nehézfémeket megköti) és hasznos baktérium kultúra viszont hasznos lehet. Nyilván ezek nélkül is el lehet indítani egy akváriumot, de akkor érdemes több napot várni. Halfüggő, az hogy melyik, hogy bírja a rossz minőségű vizet. Fél órás vízbe rakni halat kockázatos és nem jó a halnak. Attól, hogy túléli, nem biztos, hogy jól érzi magát. Az emberek is többnyire túlélik az embertelen körülményeket, csak éppen nem érzik jól magukat.

2017. ápr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20%
világatalan vagy... régen mindent szarul csináltatok apáddal...
2017. ápr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!