Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumnál 900...

54 literes akváriumnál 900 l/h szűrőm van, de mulmos az aljzat. Mekkora szűrőre lenne szükség?

Figyelt kérdés
Porszívónak csak a csöve sem fér el a növények között. Nem opció a leszívása. Pont az lenne a lényeg erősen ültetett növényesnél, hogy a min 10-szeres forgatás ne hagyja leülepedni, nem? Névleges teljesítmény 900l/h, biztosan kevesebb ez a gyakorlatban, de csak hozza a felét?
2017. febr. 26. 00:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Tévedés, rossz a gondolatmenet. A szűrő feladata nem a lebegő mechanikus részecskék kiszűrése, hanem az oldott ásványi és szerves anyagok lebontása ill "eltüntetése" azáltal, hogy azokat a szűrőben levő (baktériumokból álló) biofilm réteg beépíti a saját szervezetébe. A lebegő mechanikus részecskék (növényi törmelék, állati ürülék, csigaházak) eltávolítása más mechanikai módon, esetenkénti leszívással valósítható meg.
2017. febr. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Akkor itt én nézhettem be valamit, de mintha ilyesmit olvastam volna.


Erősen ültetett akváriumba, ahova nem fér be a cső növények közé, ott te hogy szívod le a mulmot?

2017. febr. 26. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!