Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért tartják a bettákat...

Miért tartják a bettákat (sziámi harcos halakat) szinte minden állatkereskedesben egy icipici akváriumban?

Figyelt kérdés

Ahányszor bemegyek egy boltba csak igy latom őket és nem értem hisz ezeknek a halaknak nagy fedett melegitovel ellatott akvariumra van szukseguk. Ertem hogy el kell mindet valasztani .de ez nem.állatkinzas? Vagy csak ennyire nem ertenek a bettakhoz? Es ha igy van miert aruljak oket ?

Vagy csak azert vannak igy mert mar van rajuk vevo es arra varnak kis zacskokbanes akvariumokban hogy hazavigyek?



2017. márc. 4. 01:43
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Mert nem lehet őket együtt tartani.


Mégis, mi más megoldás lenne???

Mindegyiknek 50 liter?

SZámold már ki, még egy üzletet kéne bérelni, akkora helyet foglalnának. Az összes többi apró halat be lehet zsúfolni nagyobb akváriumokba, ne hidd, hogy vízterhelés szempontjából sokkal jobb lenne a helyzetük.


Ideiglenes állatkínzás, de nem nagyon tudsz olyan állatot mondani, amit a boltban, árulás közben megfelelően tartanak.

Legyen az hal, hüllő, (mondjuk azok érzékenyebbek, oda kell figyelni) kis emlős...


Ezeket az állatokat csak ideiglenesen tárolják, nem pedig tartják.

Kismacskát is árulnak a piacon kartondobozban, de ha hazaviszed, azért mégse egy kartondobozban éli le az életét.


Az igazi kínzás akkor kezdődik a betta számára, mikor valaki megveszi, és az elcsökevényesedett agyával azt hiszi, hogy a bolti tárolási körülmények megfelelnek tartási körülményeknek is, és kanálnyi vízben kínozza szerencsétlent.


Egyébként az állatvédelmi törvény is a tartásra vonatkozik, nem egy bolti átmeneti elszállásolásra.


" ennyire nem ertenek a bettakhoz? Es ha igy van miert aruljak oket ?"


Nem értenek azok egyikhez se, nem dolguk érteni hozzá. Eladók, nem halbiológusok.

A vevő dolga érteni hozzá.

De mondom, a legnagyobb hozzáértés mellett sincs más lehetőségük a boltoknak.

Ha az összes halat ideális körülmények között akarnák tartani, 5-ször akkora üzlethelyiség kéne.


Na most gondold el, ha mondjuk 10 boltból 1 ezt megcsinálná.

És mondjuk adna egy bettát 5000 ft-ért (mert ennek nyilván súlyos költségei vannak) a másik 9 bolt meg 500-ért.

Hol vennéd meg?

2017. márc. 4. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Két választásuk van, vagy betesznek egyet-egyet a kishalak közé nagyobb akváriumokba, vagy egyesével pár liter vízben tartják őket eladásig. Láttam már olyan megoldást is ahol rekeszekre osztottak egy nagyobb akváriumot de egy víztérben voltak, mondjuk a helyük itt sem volt több de egy szűrővel és fűtéssel megoldották az összes rekesz szűrését, fűtését. Ahová én járok vásárolni ott szétosztják őket a kishalas akváriumokba csak az igazán szép drága példányok vannak külön 3-4 literes edénykékben, gondolom ezek vizére jobban figyelnek mert semmi nincs az akváriumban max egy kupac moha és hőmérőcsík.
2017. márc. 4. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele hogy nem lehet egyutt tartani oket . De ha van olyan hely mint amirol a masodik kommentelo beszelt az azert megiscsak jobb mintha kb egy lekvarosuvegben uszkalnanak ... tudom h nem lehet ezeket a halakat egyutt tartani es kulon nagy akvariumokban elszeparalni .nyilvan nem erre gondoltam. De azok a korulmenyek amikben latom h ottvannak megis csak tulzasbak erzem .meg akkor is ha az allatok ideiglenesen vannak ( mert siman lehet az elete felet abban a poharvizben tolti)
2017. márc. 4. 14:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert dilettans allatkinzok. Nem a kis hellyel van gond hanem azzal h a saját ürülékben agonizálnak. Van ilyen műanyag betta karám , ami az akvárium falára rakható a tapadó koronggal . Sokkal jobb megoldás. Abban elfér 5-6 hal per akvárium.
2017. márc. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!