Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy kicsit algás az akváriumom...

Egy kicsit algás az akváriumom és egy barátom azt mondta, hogy vegyek alga evő csigákat, ez jó ötlet?

Figyelt kérdés
Egy másik barátom egyszer vett 2 darab csigát és utána annyira elszaporodtak, hogy az egész akváriumot szét kellett szednie, hogy el tudja távolítani őket. Én ezért nem tartom ezt jó megoldásnak, de azért gondoltam megkérdezlek titeket, szeretnék biztosra menni.

2017. márc. 6. 00:00
 1/5 anonim válasza:
19%

Vannak ilyen algaevő halak is

Barátnőmnek csigák voltak tényleg szaporodnak rendesen de célnak megfelelnek. Nekem anno ilyen cseppentőm volt boltba belehet szerezni alga ellen nem is drága

2017. márc. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ThodEE GoD ***** válasza:
48%

Jobbak a házmester halak ha szeretnéd megtartani az akváriumot :D

Imádtam a csigákat volt is több féle, szaporodtak is meg takarítottak is aztán észre vettük hogy szépen lassan az élő halakat is megeszik O.o Almacsiga az "alvó" egy helyben lebegő hal fölé lebegett és felülről elkapta...


Az volt a vége az akváriumnak, mert minden növényt és halat megzabáltak , 17db csigát ajándékoztam el mikor utoljára leengedtem a vizet :D

2017. márc. 6. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jó ötlet, csak jól kell csigát választani.


Halat több okból sem ajánlok.

Egyrészt egy akvárium egy tervezett dolog, x db hallal, nem lehet csak úgy holmi alga miatt betenni egy csapatnyi halat (vagy 1-2 nagyobbat, ami nem rajhal, de nagyobb testű)

mert azoknak ugyanúgy megvan a vízterhelésük, amit nem fog elbírni a szűrő, és az egész akváriumot megmérgezed az extra ammóniával.


Úgyhogy ha nem most tervezed az akváriumot, hanem egy "kész" dolog, beállt halakkal, akkor abba kb elképzelhetetlen még annyi hal, ami csinálna valamit az algával.


A másik ok, hogy pl a házmester hal pont egy nanogramm algát nem eszik meg.

Nem tudom a fenti válaszoló mire érti ezt a magyarosított elnevezést, talán jobb lenne latin neveket használni, mert ez így félrevezető.

Az biztos, hogy amit a kereskedések házmesternek hívnak, abból még 1 se evett meg 1 szál algát se.


Pár csiga viszont nem terheli olyan extra módon a vizet, annyi talán még belefér.

AJánlom figyelmedbe pl a zebracsigát, ami akváriumi körülmények között nem igazán szaporodik, és az algákat is szépen eszegeti.

2017. márc. 6. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, és bármilyen algaölő vegyszerrel kizárólag rontani tudsz a helyzeten, több szempontból is.
2017. márc. 6. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
Egy egészséges akváriumban nem szaporodnak brutálisan a csigák. Akkor van gond, ha túletetsz vagy tele van rohadó növénynel az akvárium, mert a szaporodáshoz kell a bőséges kaja. De még ha túl is szaporodtak, egy darab zöldséget be kell rakni éjszakára és reggelre egy mozdulattal ki lehet szedni a csigák nagyját. Sosem értettem másoknak ez miért probléma. Nekem is van jó sok, mert az ivadéknevelőkben nem lehet elkerülni, hogy nekik is jusson a halkajából, de simán kicsapdázom őket egy darab uborkával.
2017. márc. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!