Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üdv! 54L-es akváriumhoz...

Üdv! 54L-es akváriumhoz keresek belső szűrőt. Most Sera F400 van benne de lassan 7 éves kezd gyatrán működni. Eheim Biopower 160 van tervben. Olyanok véleményét kérem akik hasonló méretet hasonló technikával szűrnek. Vagyis jó választás e az Eheim?

Figyelt kérdés
2017. márc. 6. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen és mennyi hal van benne? Esetleg csak garnélák, vagy még azok se?
2017. márc. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
3 páncélos harcsa 3 Szumátrai díszmárna és 6 neon és rengeteg növény.
2017. márc. 6. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sokszor sok helyen ajánlottam már ebbe a méretbe eheimet, de a pickup sorozatból a 2010-est. És sokan elégedettek is vele azóta.


Kicsit (eléggé) bumfordi, tény, hogy a te választásod szebb, és jobban rejtőzködik.

Viszont kicsit túlárazottnak gondolom. (bár én még drágábbat használok, szóval kinek mi)


az viszont biztos, hogy inkább a biopower, mint az aquaball.

Kapacitásban is jó szerintem.

2017. márc. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ekkorába pickup 2010 et teszel az csodálatosan fog kinézni. Nekem ugyanekkorába olyanom volt, visszavittem lecseréltem hatvanasra. Egy nagy határ sz@r volt, nagyon nehezen jött szét, olyan gyenge volt hogyha a szivacsrs lerakódtak a baktériumok(semmi hal ürülék, semmi más szemét) már csak épphogy forgatta a vizet. Többet eheim belső szűrőt biztos nem veszek. Ezt a hatvanast egy aquael fan 1 plus ra elcseréltem ami tökéletes, jól néz ki, könnyű karban tartani. A víz kristálytiszta, semmi mérhető méreganyag nincs a vízben (de nekem sok növényem, és csak 6 darab oto harcsám, kb 60db sakura garnélám és 3 amanom van. Viszont neked ezek a halak mellé lehet hogy nem lenne elég fan 1, inkámb fan 2 vagy fan 1 mellé még egy fan mini plus.
2017. márc. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha matematikai tudásom nem kopott meg még túlságosan. És a fizikai paramétereket is jól mértem fel. Akkor az Eheim szűrő szivacsa pont akkora térfogatú mint a mostani szűrőé. És mellé még kb. ekkora térfogatú biológiai betétet kapok. Tehát teljesítményre csak elég lesz ha az eddigi is elég volt. Persze ha megveszem három hétig tandemben járnak majd aztán lesz csak kivéve a régi.
2017. márc. 7. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!