Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Agressziv Amano garnela?

Joci19831011 kérdése:

Agressziv Amano garnela?

Figyelt kérdés
Epp ma lättam hogy az egyik Amano garneläm szepen szetcincält egy Red Cherryt. Nösteny volt, szepen kiette belöle a peteket, majd leette a läbait es picit csemegezett a hätäbol is. Valaki tapasztalt mär hasonlot?

2017. márc. 9. 22:12
 1/7 H. Alexa ***** válasza:
0%

Egy akváriumban csak egy garnélafajtát szabad tartani mert nem kedvelik egymást, ez alapszabály.

Nem tudom, hogy gyakori-e vagy csak a petéi miatt támadt rá a "vetélytárs" fajra mielőtt szaporodik, de ajánlott különszedni őket két külön akváriumba.

2017. márc. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
87%
Az előzőnek nem sok köze van a garnélatartáshoz... A valódi törpegarnélák teljesen békések. Azért szoktunk csak kevés kombinációt tartani, mert sok a lehetőség a hibridizálódásra és a keverék utódok nem színesek. Az igazi amano garnéla is teljesen békés, tetemet eszik, de semmi élőt nem bánt. Valószínűleg átvágtak és üveggarnélát adtak el neked amano helyett. Az üveggarnéla sokkal olcsóbb, mert édesvízben szaporodik, viszont ragadozó.
2017. márc. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez amano garnéla. Másfél éve megvannak. Ha nem fejezik be az írást mennek a sügérek közé.
2017. márc. 10. 10:45
 4/7 Platypus ***** válasza:
Mutatsz róla fotót? Csak mert az amano garnéla a legnépszerűbb algaevő faj, amit rengetegen tartunk mindenféle Neocaridina garnélával vegyesen, és még soha senkinél nem mutatott semmiféle ragadozó hajlamot. Egyáltalán élt az a red cherry, vagy csak a dög elfogyasztását láttad?
2017. márc. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=W8yUz6_kE6w&t=79s


https://www.youtube.com/watch?v=YXF6Lt4-ky0


https://www.youtube.com/watch?v=W7joXg-WjPk


Amano garneläim vannak, kepet nem tudom hogy kell betenni de biztos hogy azok. Ha valaki megmondja nekem hogy tudok kepet feltölteni küldök kepet, de az üveggarnela mashogy nez ki. Eddig ilyen nem fordult elö, de amint lätom ez mäsnäl sem ritka. Ha üveggarneläim lennenek nem lennenek 4 centisek es nem lenne extra eset, mert az szepen befalja a beby garneläkat is, nekem eddig ilyen gondom nem volt.

2017. márc. 10. 11:59
 6/7 Platypus ***** válasza:
Hát, a videókon tényleg elég vérmes amano garnélák vannak, de továbbra is fenntartom, hogy ez nem normális viselkedés ennél a fajnál. Gyönyörűen szaporodó sakura kolóniám meg egy kazal Otocinclusom volt mellettük, és soha semmi konfliktus nem volt. És elég sok ismerősöm is tartja ezt a fajt gond nélkül. Elképzelhető, hogy a videókon szereplők ki voltak éhezve vagy fehérjehiányos a táplálásuk, azért vadultak meg. Ha a tieidnél nem egyszeri eset volt, akkor elkezdeném keresni a gondot.
2017. márc. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Feherje hianyosak tuti nem, nem volt ilyen mär mäsfel eve! Amiota a nöstenyem petes lett meg egy picit atrendeztem az akväriumot azota van ez. minden nap kapnak egy fel Organix söll tablettät, ha elfogy hamar akkor kapnak meg egy felet. Ebben szinte csak feherje van, kapnak meg melle fözött spenotot, repat, uborkät, gömbakiban algäsitott követ, spirulina tablettät. Ez szerintem eleg kellene hogy legyen. Halak sincsenek mellettük, garneläs nano aksi, 54 literes. tehät helyük is van. Nem ertem.....
2017. márc. 10. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!