Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tanácsolnátok?

Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés
Az akváriumban lévő halaim összeszedtek valami betegséget csak nem tudom mit. Tüneteket a halon nem látok. A viselkedésükben van a változás Csak akkor jönnek elő a növények közül ha nem ég a világitás. Kivétel ha kaja van. De az sem ugy fogy mint máskor ez megy egy hete. Tettem 1 tbl. neomagnolt a vizbe pár napja de semmi változás.
2017. márc. 10. 17:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
te istenbarma ha azt se tudod,h mi a bajuk akkor minek tettél neo magnolt a vízbe ? :DDD
2017. márc. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
feényképezd le őket, és írj le mindent az akváriumról...
2017. márc. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez stressznek tűnik. Hány hal van és milyen fajok, mekkora helyen, milyen aljzattal, milyen erős világítással, milyen berendezéssel?


Gyógyszerezni hülyeség volt, lenulláztad a biológiai szűrésed. Használj egy pár napig aktívszenes szűrőt, addig naponta cserélj 20% vizet, utána szerezz be másik akvaristától szűrő "koszt" és öntsd a te szűrőd szivacsára és a vízbe.

2017. márc. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
120 literes akva. 1100-as külső szürő. 4x18W világitás. Nov 1-el indult. Talaj legapróbb bazalt. Halak 13 db hamis neon. 3 törpe szivóharcsa 7 amanda lazac Sok garnéla nekik semmi bajuk. Sok növény. Tápozás tf planter, macro, liquor carbo. Heti 20- 25 l viz cserélve. 15 l pihentetett csapviz, 10 l osmo.
2017. márc. 10. 19:36
 5/13 anonim ***** válasza:
Minden rendben, egyedül a létszámra tudok gondolni. Ha a gyógyszer után már rendben van a víz, az amanda csapatot kiegészítheted 12-13 példányra, otoból is mehet még vagy 3. Néhány úszó növénnyel is megpróbálkozhatsz, növeli a halak biztonságérzetét.
2017. márc. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
És több halnál kicsit csökkents a macron.
2017. márc. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az a baj ha csökkentem a macrot ellep a pontalga az üvegen és növényeken is. Nem tudom rendesen belőni.
2017. márc. 10. 20:49
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaidat.
2017. márc. 10. 20:52
 9/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szerintem is a vízen úszó, lebegő növények megoldják a problémát a halaknak erős lehet a fény és lehet, hogy a növényzet is kevés . A pontalga is valószínűleg tápanyag nélkül marad ha telepítesz valamit a felszínre is. Máskor azért ne a gyógyszerezéssel indíts. A sötét hátfal is sokat segíthet, vagy egy kis tőzegkivonat a vízbe.
2017. márc. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mindig fekete papir a hátterem. Azért raktam bele neomagnolt mert arra gondoltam ha valami bak. fertőzés talán segit. Nehéz igy látható elváltozás nélkül kitalálni mi a baj.

Egyébként a külső szürőt egy vödörben járattam a kezelés alatt Az akváriumban ideiglenes egy másik szürő ment. Remélem megoldódik. Te milyen megoldást választottál volna a helyembe? Nagyon jó lenne ha a halaim megmaradnának.

2017. márc. 11. 08:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!