Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 300literes aksiba jó ez a...

Mátyás Antal kérdése:

300literes aksiba jó ez a halkombináció?

Figyelt kérdés
4vitorlás 2kék akara meg, 2-3 pár ramirezi és coryk :) na még mivel eddig csak a coryk vannak meg,ezért lehet kombinálni :) gondolkoztam még a gurámin,uarun és a geophagus altifrons-okon.. Ezekből a halakból mi lenne a legjobb kombináció? :)

2017. márc. 12. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:

"a coryk vannak meg,"



:D És mekkora öngól!

És a coryk mellé akarsz geophagus-t meg mikrogeophagus-t, meg akarát. Ja, meg 30 centis durván feketevizes uarut.

(csak halk megjegyzésként, utóbbi 2 szintén az aljzaton jelöl ki területet.)


Hát ebből max annyi sülne ki, hogy az alsó 20 centiben végignéznéd hogy stresszelik egymást halálra.


A corykon kívül egyelőre szerintem max 1-2 pár viti, meg 1 pár kékakara. Aztán meglátod, de amúgy kb itt a vége. Így minden szint telített, hiába nem olyan vérengzők mint az afrikai sügérek, egyszerűen nem lehet 5 centis coryk mellé 20-30 centis alsó szinten élőkkel agyonzsúfolni az életteret.


Ha már nagyobb halakban gondolkodsz, a coryk helyett sokkal odaillőbb lett volna egy pár különlegesebb L-es harcsa, ha viszont cory, akkor méretben szerintem inkább egy apistogrammás- raj-lazacos vonal jobb összképet adna.


Amúgy évek óta nem láttam kék akarát. Te hol láttad? Rendszeresen van nekik? Vagy csak tervben van, de még nem jártál utána?

2017. márc. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sok posztot láttam,h eladó ennyiér-annyiér,de egy ismerősöm ismerősétől lenne... Egyébként tudom,h nem írtam le,de ezek azok a halak amiket elvállalnék,nem mindet egybe :D ha kellene a geoknak külön berendezem :)
2017. márc. 12. 19:18
 3/6 A kérdező kommentje:
ez csak egy példa volt... Lényeg,ha van kékpjzsos cory akkor geo,uaru kilőve :)
2017. márc. 12. 19:19
 4/6 anonim ***** válasza:
A kis halat megeszi a nagy , h nem ragadozó akkor is. Pl aranyhal is megeszi a guppikat 😁
2017. márc. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze ami befér a száján
2017. márc. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy nagyobb sügéreket válasz , vagy rajhalakat törpe sugerrel
2017. márc. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!