Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány liter felett kell külső...

Hány liter felett kell külső szűrő?

Figyelt kérdés
2017. márc. 13. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Akárhány literes akváriumba tehetsz külső szűrőt. Ez több tényezőtől függ, nem csak a térfogattól.
2017. márc. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ha az akvárium maga tetős és külső szűrős, elég oxigén jut be, ha csak a tetőn lévő ablakokat hagyom nyitva, vagy kéne venni levegőztetőt?
2017. márc. 13. 21:21
 3/10 anonim ***** válasza:

A gáz csere a felszínen történik, az O2 bevitel nem a levegőztetőtől függ, hanem a felszínt kell erősen fodrozni az áramlással, így megnövekszik a felülete, és folyamatosan cserélődik az O2-ben telített rész.


A tetőn elég 1-2 etetőnyílást szabadon hagyni, a levegő O2 tartalma ugyanannyi lesz mint a környezeté, a levegőmolekulák a hangsebesség többszörösével mozognak, (igaz csak rövid szakaszokon) de akkor is homogén a levegő O2 tartalma.

2017. márc. 14. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Külső szűrő meg akkor kell, ha nem jó a belső. Mert

- kicsi a legnagyobb gyári belső is

- nem akarsz / tudsz egyedi méretű belsőt (matten) gyártani

- nem fér bele a látványba egy akkora belső ami jó lenne

- növelni szeretnéd a víztömeget, nem elvenni belőle

- olyan kedved van... stb


(amúgy átlag növényes-halas akváriumnál a gyári belső szűrőkből kb olyan 100 literig lehet életképeset találni. Van 1-2 alternatív opció még belsőre, de ha nagyon konkrét számot kéne mondani a kérdésre, akkor én kb 100 litert mondanék.)

2017. márc. 14. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

meg lehet szűrni több ezer litert is belső szűrőkkel( matten, cseh emelő), nem a gyári szűrőkből kell kiindulni, mert azok szinte alkalmatlanok biológia szűrésre. kivéve a powerhead+ nagy szivacs kombó.

a tenyészetekbe ahol brutál túltelepítettek az akváriumok csak szivaccsal szűrnek (belső szűrő).

2017. márc. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönet, még egy utolsó kérdés, 300l/óra szűrés megfelelő egy 100 literesnek, vagy jobb lenne egy nagyobb?
2017. márc. 14. 14:54
 7/10 A kérdező kommentje:

Pontosabban még kettő, az előbb egy Eheim 2211-re céloztam, rákerestem, hogy kinézetre milyen, és ezt a videót találtam többek közt https://www.youtube.com/watch?v=R5XTFNKGKnI

Sem külső szűrővel, sem fedett akváriummal nem volt még dolgom hozzáteszem, de van ennek olyan kialakítása (és ez a fajta opcionális) ami megfelelő tetővel rendelkező akváriumoknak, vagy mindenképp másik típust kell néznem?

2017. márc. 14. 15:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tévesszen meg a szűrő ára, az eheim egy túlárazott márka.

A 2211-es egy fing, egy 30 literes nanoakváriumot bíznék rá.


A gyári tető rendszerint nem gond, a hátuljában vannak a szűrő csöveinek nyílások. Hátul lehet becsövezni, nem oldalt, a videóval ellentétben.

2017. márc. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szettet vásárolnék, diversa claro 1000 belső lenne mellé, csak a gyári mellé gondoltam valami külsőt is, hogy biztosra menjek, de akkor nézegetem még ezeket a dolgokat, köszi :)
2017. márc. 14. 16:14
 10/10 anonim ***** válasza:
38%
Olyat nézz használtan aminek 4-6 liter meg van a tartálya. Jbl 900, tetra 800, atman is jó lehet. De ha nem.zavar a nagy kék szivacs akkor egy atman powerhead + kék szivacs is jó lehet. 6-7000 Ft max, amellé külső se kell. Aki nem hiszi menjen fel FB re a malawi csoportba a tag most épít akváriumot, 1600 litert fog cseh emelővel szűrni, 14000 cm² felület... 🙂
2017. márc. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!