Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrőben kérném a...

Vargane1555 kérdése:

Külső szűrőben kérném a segítségeteket! Milyen szűrőt vásároljak 300 literes akváriumhoz?

Figyelt kérdés
300 literes akváriumhoz szeretnék külső szűrőt venni. Az akvárium mérete 40x50x150 cm. A hosszúságát is tekintve kérnék ötleteket. Jbl cristalprofi e1501 meg tetra ex1200 és a duramaxx 55uv került eddig a figyelmembe. Ilyesmi árkategóriába gondoltam. Duramaxxról vagyis a hangjáról nem találtam semmit. Tudnátok a választásba segíteni?

#Csucsu62
2017. márc. 16. 08:35
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék hogy lentről felfele milyen szűrőanyagokat vásároljak hozzá? Miből mennyit? Az alga ellen is van külső szűrőbe való szűrőanyag?
2017. márc. 16. 08:51
 2/26 anonim ***** válasza:
Jbl vagy Tetra jó lesz. A gyári szűrőanyagot ki kell egy kis biológiai közeggel egészíteni. 2-3 liter siporax, vagy mátrix trop jó lehet. Alulra szivacs ( vagy kerámia) aztán megint szivacs, aztán a biológiai közeg , majd opcionálisan perlon vatta, én használom. Aktív szén , biolabda mehet a fiókba , én a kerámiát se használom, szivacs jobb ulepiteni , már ott elkezdődik a nitrifikáció.
2017. márc. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Az alga majd elmúlik magától .
2017. márc. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
És ha jól emlékszem 2 belső szűrőd van, az egyik mehet a külső mellet és akkor elég lesz 5-6 havonta szétszedni a külsőt
2017. márc. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Ha a jbl belefér az árba, akkor biztos nem keresgélnék tovább.
2017. márc. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

A szűrőanyag...

Az ülepítőbe lehet tenni valami gyári kerámia gyűrőt, vagy bármit ami megtöri az áramlást, és megakasztja a nagyobb dolgokat.


Utána... hát kinek mi jön be, de a lényeg, hogy érdemes lenne beletenni pár litert valami ilyenből:

[link]


bio-rio , substrat, matrix



A többi helyre meg szivacsok. Nem túl sűrű, hogy az áramlást azért ne fojtsa le teljesen. Én perlonvattát is ezért nem használok, túl átjárhatatlan.

2017. márc. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Igen jól emlékszel. 2 szűrő van benne. A duramaxx szűrőt is azért kérdeztem mert 2000l/h tud óránként. Jbl felé hajlok jobban. Muszály a belső szűrőt járatni mellette? Jövőhéten vásárolnám meg a külső szűrőt. Akciós áron a jbl még belefér. Nagyon szépen köszönöm a segítséget
2017. márc. 16. 16:29
 8/26 anonim ***** válasza:

Igen, jó ha van mellette belső, mert ha eliszaposodnak a szűrőanyagok , akkor nem fogja bírni eléggé megforgatni a vizet egyedül.

Eleinte még sok is lesz, a csapokkal elzárható kívánt mértékben.

2017. márc. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor benne fogom hagyni az egyiket mindenképp. Köszönöm a gyors válaszokat.
2017. márc. 16. 20:54
 10/26 A kérdező kommentje:
A duramaxx szűrőről tud valaki valamit mondani? Annál a 2000l/h fogott meg kicsit az ára mellett. A csendesebb szűrők közé tartozik vajon?
2017. márc. 17. 18:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!