Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szépiacsont keményíti a vizet?

Szépiacsont keményíti a vizet?

Figyelt kérdés
Garnéláknak tenném be, sajnos nem tudnak vedleni. Hogyan hatásosabb? Ha török egy darabot és azt csipegetik, vagy ha porrámorzsolom?

2017. márc. 19. 19:43
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
A lágy és savanyúbb vizet némileg keményítheti. Kis darabkát morzsolva szoktak beleszórni a vizükbe, elvileg képesek csipegetni belőle, gyakorlatilag viszont nem tudom, csak írom amit olvastam róla.:D Vannak ilyen speciális ásványpótlók is garnéláknak érdemes lenne utána olvasnod hátha azok jobbak. Fontos lenne olyan vízben tartani őket ami ajánlott a tartásukhoz de mivel a vizedről és az adott garnélákról sem írtál semmit nehéz kitalálni mi lenne a jó nekik.
2017. márc. 20. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Piros sakura garnélák, csapvízbe vannak tartva, 17nk° a keménysége.
2017. márc. 20. 07:17
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Nekik ez a víz tökéletes. Egy-két általános dolgot tudok csak mondani érzékenyek az erős fényre érdemes úszó növényeket telepíteni és sötét hátfalat, talajt használni, igénylik a rendszeres vízcserét és talajtakarítást mert nagyon érzékenyek a nitrátra (talán ez a legkritikusabb pontja a tartásuknak). A dús növényzet gyökerek, bújók, moha, páfrány és hínárfélék között jól érzik magukat. Lehetőleg kerüld a halakkal való társítást, ha szeretnél halakat is akkor csak a békés nano halak jöhetnek szóba és a növényzet tényleg dús legyen, különben félni fognak. Változatos étrend néha egy kevés állati eredetű kaja is mehet. Nem tudom mi lehet nálad a gond, gondold át a fentiekből mi lehet az ami nálad nincs meg és azt pótold. Én igazából sohasem garnéláztam csak érdekességként tartottam vegyes akváriumban amanokat és redeket is ez utóbbi szépen gyarapodott is pedig biztosan vadászták a halak a kicsiket.
2017. márc. 21. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!