Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhal mollyval?

Valakkkk kérdése:

Neonhal mollyval?

Figyelt kérdés
Elakadtam és segítséget kérnék 120L es akvárium 10 db neonhallal kb egy hónapja működik szeretnék még halat betenni.Ma voltam az állatosnál és azt mondta mollyt rakhatok a neonok mellé. Utánanéztem és a molly brakk vízi hal. Szerintem nem társítható hosszútávon. Tapasztalt akvaristák hogy látjátok? Neon mellé mit javasolnátok helyette?A víz a neonok igényeinek beállítva, szűrés világítás élő növény levegő megfelelő.
2017. márc. 21. 11:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
dél amerikai halakat, amik azonos kémhatású keménységű vizet igényelnek. "A víz a neonok igényeinek beállítva" ez mit takar? mennyi a ph és a keménység? ha számszerűsíted akkor könnyebb másik fajt ajánlani.
2017. márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A Ph 7.5 vízkeménység 12 most mérve. A hőmérséklet 22 fok Az akváriumban sok a növény sötét az aljzat.
2017. márc. 21. 13:28
 3/19 anonim ***** válasza:
Esetleg egy csapat baltahasú lazac? Ők kitöltik a felső szintet, ahova a neonok nem nagyon mennek.
2017. márc. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A baltahasú lazac is rajhal, 10 db jól érezné magát vagy annyi már sok? A neonoknak a 24 fokos víz nem lenne nagyon meleg?
2017. márc. 21. 15:37
 5/19 anonim ***** válasza:

neon 22-28 között tartható


[link]


diszhal infor marhaság ez a "hideg vízi" hal. józan paraszti ésszel is belegondolva, az amazonas trópusi éghajlaton fekszik, ha nem is egész évbe de a melegebb félévben biztos,h melegebb vízben vannak mint 22-23 fok... :)

2017. márc. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
a molly mellesleg tényleg a melegebb vizet igényli, annál nem merült fel ez a probléma ? :D
2017. márc. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket!!!! A Mollyt az állatos ajánlotta, a neonok mellé és én túlaggódom az egész akvárium dolgot úgyhogy hazajöttem hal nélkül:D megnézni a molly igényeit :D. Nagyon régóta szeretnék akváriumot és most lett elég helyem hozzá, nem akarok elrontani semmit, annak ellenére hogy rengeteget olvastam utána, még mindig nagyon bizonytalan vagyok. Tudom hogy hasonló igényű és származási helyű halat tarthatok, és hogy maximum 24 dbot. A betelepítés lépéseit is ismerem, de a halak összeválogatása nagyon nem megy :(
2017. márc. 21. 16:38
 8/19 anonim ***** válasza:

Azt azért megkérdőjelezem, hogy a víz a neonok igényeire lenne beállítva, mert akkor használnál lágy vizet, és nem lenne 7,5 a pH... de így sincs vele különösebben baj.


A molly ugyan nem a legjobb választás, de ha azt nézem, hogy úgyse lágyvizezel, meg nyáron mondjuk úgyse hűtöd a vizet miattuk, akkor nem is olyan rettenet nagy hiba.


Bár én se raknám melléjük, és nem is nevezném túlaggódásnak ezt a dolgot, szerintem teljesen alap, hogy előbb kérdezel, utána vásárolsz.


Ha az aljzat elég finom szemcsés, és könnyen kitúrható növény sincs, akkor neonok mellé klasszikus választás valamilyen corydoras faj, az alsóbb szintre.


Fentre szintén klasszikus az elhangzott baltahasú, de arra számíts, hogy az tényleg szinte csak legfelül úszik.


A hőmérséklet kicsit kompromisszumos, ennek ellenére neonnal meglepően sokan társítanak ékfoltos razbórát, ami még csak nem is azon a földrészen él, de leginkább a felső sávban úszik, így a neont jól kiegészíti.


De más lazac is jó választás lehet, akár egy serpa, vagy vörös fantom, bár utóbbi szintén inkább az alsó 1/3-ot kedveli.


Vagy ha rászánod magad valamilyen módon vízlágyításra, akkor esetleg valamilyen apistogramma családdal, vagy egy ramirezi párral lehetne próbálkozni.

2017. márc. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

" 12 most mérve."


Ja, ezt most láttam, ez nem is olyan sok.

Nézz utána pl a kakadu törpesügéreknek, kezdték azzal páran az apistogramma tartást. Viszont akkor más aljzatlakó ne legyen!

2017. márc. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
az apistogamma borelli a legkevésbé érzékeny a keménységre, nekik a 12 még jó lehet. nem olyan táposcsirkék mint a ramik.
2017. márc. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!