Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Baj, ha nem megy a szűrő pár...

Baj, ha nem megy a szűrő pár napig?

Figyelt kérdés
Elutaznék 4 napra, és nem szívesen hagynék konnektorba dugva semmit. A halak etetése megoldott, viszont a szűrő nem menne (legalábbis napi 10 percre nem látom sok értelmét).
2017. márc. 21. 16:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Meghalnak a szűrőben a bacik, halak ammónia mérgezést kaphatnak
2017. márc. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Baj, elpusztulnak a baktériumok.
2017. márc. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%
ha megakarod ölni őket akkor nem baj... miért ne hagynád bekapcsolva?
2017. márc. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
13%

Ugyan mi történhet, ha bedugva marad?


Azon kívül persze, hogy túlélik a halak.


Milyen baj? Mit okoz szerinted? Mi a legrosszabb, ami történhet?

Elképesztő amúgy számomra, annyira nem tudok azonosulni ezzel a gondolatmenettel, hogy szavakat nem találok rá.

2017. márc. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%
Elmész pár napra, kihúzod a fagyasztót is?
2017. márc. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Mintha a középkorban élnél ember...
2017. márc. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Ne kövezzétek meg szerencsétlen kérdezőt, az tény hogy baj ha kihúzza a szűrőt, de arra nem gondoltatok, hogy mitől tart? Ugyanis nekem is volt már olyan bedugott konnektorom ami olvadni vagy füstölni kezdett mindenféle ok nélkül. Ha az ember nincs négy napig otthon nem valószínű, hogy ezt a négy napot úgy szeretné tölteni, hogy ezen aggódik. Biztos vagyok benne hogy nem spórolás miatt húzná ki a szűrőt.


Ettől függetlenül nem tanácsolom hogy kihúzd, mert négy nap rettentő sok idő szűrő nélkül (már egy éjszaka is soknak számít). Ha valaki napi szinten beugrik a halakhoz etetni szerintem vet mindenre egy pillantást, hogy rendben vannak-e a dolgok, hiszen tényleg nem hiszem hogy fagyasztót vagy hűtőt is kihúzod, holott az is ugyanolyan konnektorral van bedugva. :)

2017. márc. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Előző, de pont erre gondoltam, hogy mitől tart, pont ezért kérdeztem. Kellemes húsvétot!


Olyan meg nincs, hogy minden ok nélkül elkezd füstölni.

Olyan van, hogy hülye vagy hozzá, hogy kiderítsd az okát.

2017. márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Minden ok nélkül alatt azt értettem hogy mivel nem vagyok se villanyszerelő se háztartási gépszerelő sajnos gondolom én nem találom meg az okát hogy egy "hibátlan" jól eddig jól működő konnektor miért megy tönkre. És csak azért mert kiálltam a kételyei mellett nem gondolom hogy akkora lepontozást érdemlek, nem azt mondtam hogy húzza ki és nyírja ki a halait. További szép napot mindenkinek!
2017. márc. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Salx Narval ***** válasza:
59%
Ha hosszabbítót, vagy elosztót használsz azokat érdemes kihúzni és közvetlen a falba épített konnektorhoz csatlakoztasd a szűrőt. A biztonság érdekében nézd át, hogy nincs e éghető anyag a konnektor és a vezeték közelében és utazz el bátran. Egy falba épített konnektor meghibásodás esetén ritkán okoz tüzet hacsak nem fából készült a fal vagy nem éghető anyaggal borított, zárlat esetén leoldja biztosítékot, vagy megszakad az áramkör és leáll a róla működtetett berendezés, érintkezési hiba esetén fordulhat elő szikrázás és túlhevülés de ez nem szokott tüzet okozni ha nincs amit meggyújthatna, max füstölög amíg végül zárlattal, vagy szakadással nem végződik a túlhevülés. Ha van szakaszolód akkor a lakás többi részét áramtalanítsd és zárd el a gáz és a vízcsapot is. A legtöbb elektromos lakástüzet az ilyen egymáshoz toldott hosszabbítók és a nem megfelelő méretű egyéb elosztók okozzák, valamint a dobra tekert hosszabbítók ahol tekercsként működik a kábel. Ha nem bízol magadban nézesd át egy hozzáértő ismerőssel a helyszínt és a berendezéseket. Természetesen a kockázata mindig fenn áll egy balesetnek de igaza van a többieknek, nyilván a fagyasztót sem olvasztod le négy nap távollét miatt.
2017. márc. 22. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!