Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízcsere gyakorisága és minősége?

Vízcsere gyakorisága és minősége?

Figyelt kérdés

Pár hónapja indítottam kb 110 literes akváriumomat. Plattikat és corydorasokat tartok benne. A vízcserével kapcsolatban lenne néhány kérdésem, ugyanis ahogy olvastam ezeknek a halaknak jó, ha a csapvizet pár napig állni hagyom, mielőtt egy 30%-os vízcserét csinálok. Most ez nem egy vödör víznek felel meg, eddig nagy nehézségek árán állítottam elő az említett állott vizet. A kérdésem az lenne, hogyha mondjuk leszívok kb 30 liter vizet, akkor ha a felét tudom állott vízből biztosítani a másik fele lehet csapvíz? Egyébként nálunk nem rossz a csapvíz minősége, de tudom hogy a halaknak kell hogy távozzon belőle az állás alatt a mérgező anyagok egy része.

Vagy esetleg ruházzak be még néhány vödörre és rakjam őket sorba a fürdőben addig? Ti hogy csináljátok és milyen gyakran? Elég kéthetente? Egyébként nincsenek sokat és szerencsére probléma sincs velük.



2017. márc. 22. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:

100 liter körül szerintem egészségesebb a heti 30%, mint a 2 heti.


Ez a nagy sárga festékes vagy zöldségeseknél savanyúságos ovális vödör 20 literes. Olyanból elég 2.

És nem kell napokig állni hagyni. A klórnak kell kimenni belőle, és annak olyan széles szája van, hogy egy fél nap állás elég neki.

Én csere előtti nap este megengedem , éjszaka áll, addig nem sokat zavar, másnap délelőtt cserélem.


De ha semmiképpen nem tudod ezt kivitelezni, akkor létezik vízelőkészítő szer, ami csapvízhez adagolva azonnal élhetővé teszi a vizet.

Hosszútávon nyilván jobb venni 1-2 vödröt, mert azt csak 1-szer kell megvenni.

És másra is használható, pl jól záródó fedele van, úgyhogy esetleges költözésnél jól jöhet.

2017. márc. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jól hangzanak ezek a vödrök, utána nézek! Szándékosan vettem csak akváriumozás céljából két 11 literes vödröt, de hamar rájöttem hogy ez nem igen elég a rendszeres ilyen mennyiségű vízcseréhez.

Egyébként amikor anno beüzemeltem az akváriumot és a kezdeti járató hetek mentek üresen vettem mindenféle szert, egy bacikultúrát amit hetente adtam a szűrőbe, illetve ilyen vízelőkészítő szert. Ha megengedem a vödrökbe a vizet és az adott mennyiségbe adagolok akkor az azonnal tölthető hőmérséklet kiegyenlítés után? Gondoltam már elhasználom ezt a készítményt ha ez így megfelelő (azt hittem ennek is állás kell amíg hat) és időközben beszerzek akkor ilyen nagy vödröket.

2017. márc. 22. 19:36
 3/4 anonim ***** válasza:

A vízelőkészítővel csak jól elkevered és kész.

Több száz literes akváriumoknál így szokás.

2017. márc. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Van még egy viszonylag gyors megoldás csak azért, hogy válogathass a lehetőségek közül.:D Ha egy légpumpáról működtetett porlasztót teszel a vödörbe az 1-2 óra alatt kihajtja az esetleges klórgázt. Én is a heti 30% vízcserét javaslom 110-literhez és tényleg bőven elég ha egy éjszaka állt a víz. Természetesen a vízelőkészítők is jól használhatóak és itt vannak még a faszén és aktívszénszűrők is, akár baciölő kolloidokkal impregnálva.:D
2017. márc. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!