Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Virágföldben tenyészett...

Virágföldben tenyészett trópusi villásugróval mosás után biztonságos etetni?

Figyelt kérdés
Nem tenyésztettem benne, magától szaporodott el, de ha jóltudom a virágföldnek magas nitrát(vagy nitrit) tartalma van, de így is etethetek velük?

#virágföld #villásugró
2017. márc. 23. 17:26
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
Persze, de érdemes lenne csinálni egy speciális tenyészetet, hogy máskor is etethess velük.
2017. márc. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Megpróbáltam etetni velük de gond nélkül kiugráltak az akváriumból a vízfelszínről, ugyhogy nem tenyésztem őket... Viszont kiirtásukhoz tippeket még elfogadok mert ezek a dögök megeszik az ép szobanövény gyökereit és elrohad.... :(
2017. márc. 24. 16:05
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem tévedsz, ugyanis ezek a kis lények nem eszik meg a növényt, azért élnek tápdús korhadékban dús nedves talajon, hogy az itt megjelenő gombákat egyék, hiszen kizárólag ezekkel táplálkozik. És itt el is jutottunk a védekezéshez. Valószínűleg a növényedet túlöntözöd és a rothadó gyökérzeten megjelenő gombákra mennek a kis dögök de nem ők teszik tönkre a növény gyökerét hanem a túlöntözés. Ha bírja a növény akkor hagyd kiszáradni a talajt és maguktól eltűnnek, másik megoldás az átültetés kicsit kevesebb tápanyagot tartalmazó talajba, vagy a virágföldet öntsd ki az udvaron egy fóliára és hagyd a napon kiszáradni, a cserepet mosd le és a növényt tedd addig vízbe amíg szárad a talaj. Más: a cserépből vedd ki a virágföld felét és pótold homokos sovány talajjal és kevesebbet öntözz. Megint más:D ha bazsalikom, vagy muskátlilevelet morzsolsz a virágföld felső rétegére, az elűzi őket, ezt csak tavasszal az udvaron működik ahol van lehetőségük menekülni. Érdemes a közvetlen közelükbe tenni egy nedves tőzeges, vagy virágfölddel teli edényt, hogy oda menekülhessenek, itt is sokat segít, ha kicsit szárazabban tartod a fertőzött virágot. A gazdaboltokban természetesen talajfertőtlenítőt is vehetsz de én azok hatását nem ismerem, ott tudsz tanácsot kérni ahol veszed. Hát ennyit tudok mondani.
2017. márc. 25. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Fagyaszd le, vagy önts rájuk meleg vizet ( ne forrót, nem kell megfőzni) akkor nem ugrálnak ki a vízből.:D
2017. márc. 25. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! A fagyasztás jó ötlet erre nem is gondoltam! :) Úgy lehet hogy kiengedés után le is süllyednének a vízbe.
2017. márc. 25. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!