Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak el egyesével...

Miért pusztulnak el egyesével a halaim?

Figyelt kérdés
Kb 1 éve vettem akváriumot, 64 literes. Mindent igyekeztem szabályosan csinálni, habár ketdőként , de utánaolvasva-kérdezve. A betelepítésnél 2 hetet vártam, 20-30%-os vízcserét csinálok 1,5-2 hetenet, 24 órás állott vízzel. Naponta 1x etetek, amennyi pár perc alatt elfogy. Egy darabig minden rendben volt, aztán elkezdődött ez, hogy a halak egyesével, kb hetenet 1 hal, elpusztul. Guppik és plattik vannak, egyszerre max 10-en + 1 algaevő. Mi lehet ez, betegség? Mit tegyek, hogy ez megszünjön?
2017. ápr. 2. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
a halak amúgy nem élnek sokáig. várd meg míg elpotyognak, aztán vegyél újakat. nem kevés a napi 1x-i etetés? nem értek hozzá meg a halak nem valami nagy élőlények de szerintem etethetnéd őket reggel és este is.
2017. ápr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát azért 1 hónapnál tovább kellene hogy éljenek, az etetés elvileg nem kevés.Köszi, hogy próbálsz ötletet adni,nem én pontoztam le a válaszod.
2017. ápr. 2. 10:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Én tanácsolnám a heti egyszeri 30%-os vízcserét, az is elég ha egy éjszakát áll a víz. Elképzelhető hogy kevés a szűrés az akváriumba. Mennyi vízinövény van benne? Igazából valamilyen mérgezésre tudok gyanakodni (ammónia, nitrát, nitrit) ami szép lassan szelektálja a gyengébb halakat és ez összefüggésben van rossz vízminőséggel is.

Esetleg látsz valami elváltozást rajtuk? Én se akváriumozok olyan túl régen de ugyanilyen halaim vannak egy százas akváriumban és ez az oldal nekem nagyon sokat segített: [link]

2017. ápr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Növény viszonylag sok van benne, az lehet baj? Vizilándzsa, 2 "bokor", az egyik nagyon nagy, a másik közepes, sok új levelet hajtanak + kissebbek, 4-5 bokor, ennek nem tudom a nevét. A növényeken fekete ecsetalga van, olvasgattam róla, nem nagyon tudok tenni ellene. A szűrést az akvárium vásárlásakor ajánlották hozzá, remélhetőleg megfelelő. A halak, mielőtt elpusztulnak, már észre lehet venni 1-2 nappal előtte, fekszenek az alján, vagy levélen, és a testük meggörbül, azaz a farokúszójúk lefelé lóg, némelyik pedig féloldára fordulva úszott.
2017. ápr. 3. 21:04
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a linket is, nagyon jó, keresgélek rajta.
2017. ápr. 3. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!