Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tart valaki otthon tenyészthet...

Tart valaki otthon tenyészthető haleleséget? (grindál, papucsállatka stb. )

Figyelt kérdés
2010. máj. 12. 22:34
 1/9 anonim ***** válasza:
én tubiflexet "tartok" (csak véletlen vettem észre hogy a kertben hagyott vízzel teli kővályú egy vízalatti "város" lett)
2010. máj. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szerintem te szúnyoglárvára gondolsz. az nem tubifex amit te láttál. a tubifex a csatornába van és szerves anyagokkal táplálkozik. A szúnyogok rakják a petéjüket így simán csak vízbe:) azért köszi h kommenteltél. olvastam róla h lehet ilyen tenyészetet csinálni. ha van akváriumod és érdekel akkor megkeresem neked..
2010. máj. 12. 22:53
 3/9 anonim ***** válasza:

köszi nem! amúgy biztos tubiflex. kicsi piros cérnavékony és apró üledék kupacokban él. amiken tetején (csúcsán) van egy lyuk



amúgy tulajdon képp miért is tetted fel a kérdést?

2010. máj. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

akkor lehet h az.. csodálkozok rajta..:D am meg TUBIFEX.. nem akartalak az elsőnél kijavítani mert azt hittem elírtad csak.. de még addig szólok mielőtt itt vki le nem ugat:)

Egy ilyen tenyészetet szeretnék létrehozni és ahhoz kellene kezdésnek grindál v akármi.. boltban ilyet nem lehet kapni általában. Ezért írtam ki a kérdést is =)

2010. máj. 13. 13:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Tenyésztés:

Nem igen éri meg tenyészteni. A tubifex a víz alján él és tenyészik. Banánhéjjal etethető. Vizét erősen szűrni kell. Egy hálóval belemerítünk a talajba és kiszitáljuk a tubifexet. Koszos, nehézkes a tenyésztése és egyszerűbb protein forrást is találhatunk.


Beszerzési források:

A legtöbb akvarista üzletben kapható, de a tubifex szennyvizekben él, hepatitiszt vagy más potenciális kórokozót hozdozhat. Ajánlatos a kellemetlen szagok elkerülése érdekében hideg, átfolyó vízben tartani.



[link]


Szia Lucky

2010. máj. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Horn- Zsilinszky: Akvarisztika könyvből:P:) szó szerint majdnem:D azért köszi Lucky =)
2010. máj. 13. 18:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudtam.Sebaj.Akkor mi kell még?:)Ez nem elég?:DLucky
2010. máj. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ok! tudod én hajlamos vagyok a félreolvasásra!:D akkor tubifex :)
2010. máj. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hans Frey Akvarista kislexikona könyvben nagyon részletesen le van írva minden élő eleségnek a tenyésztése. Amikor íródott, akkor még nem volt haltáp ilyen mennyiségben mint ma, úgyhogy meglepően jó trükkös megoldásokat mutat be minden akvarisztikai problémára.


[link]

2010. máj. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!