Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A lehető legkisebb akváriumot...

A lehető legkisebb akváriumot szeretném amit csak lehet, milyet vegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon szűkös a hely így a lehető legkisebb akváriumot kéne vennem ami csak lehet. Viszont nem szeretném ha rosszul éreznek magukat benne a halak. 1dbot vagy 2t szeretnék nem többet a fajta is mindegy csak minél kisebb helyen lehessen tartani de úgy hogy még jó legyen a halnak :) azt tudom hogy a körakvárium tilos sajnos máshoz nem értek ilyen téren :/ a kérdés az hogy milyen halat vegyek nagyon pici helyre és mekkora a minimum hely :)
2017. ápr. 7. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azt tudnod kell hogy minél kisebb egy akvárium annál nehezebb fenntartani benne a biológiai egyensúlyt. Ha nincs biológiai egyensúly nem hosszúéletű ez a hobbi szóval jól gondold végig előtte hogy ebbe bele szeretnél-e vágni, mert így hamar csalódás élhet.

Mekkora helyed lenne rá? (hányszor hány centi) Akkor ki lehetne számolni mekkora akváriumod lehetne és hogy abba mit lehetne tartani, de én igazából egy sziámi harcoshalnál többet kis helyre nem tudnék elképzelni, és neki is kellene minimum egy 25 literes akvárium. De több paraméterrel már tudnánk számolni.

2017. ápr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A minimum 30 liter egy bettával. Javasolnám, még mielőtt belekezdenél az akvarisztikába olvas utána. A hal ugyan olyan élet, mint bármelyik másik állaté, a halaknak is vannak szükségletei, amit ha nem elégítesz ki rengeteg csalódás ér.
2017. ápr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Új lakásba költözünk párommal ezért a pontos méretét nem tudom tehát 25-30 liter egy darab betta vagy egy sziami harcoshal? :) lehet buta kérdés de nem fog unatkozni egyedül? :D
2017. ápr. 7. 22:23
 4/11 A kérdező kommentje:
Illetve még az is érdekelne hogy hogy rendezzem be? Olvastam hogy sok elő növény segít tisztán tartani a vizet. Napos vagy inkább sötétebb helyre kéne?
2017. ápr. 7. 22:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Olvass utána mindenképp. A sziámi és a betta ugyan az a hal én bettának szoktam meg. Nem fog unatkozni, ő egy elég agresszív hal, viszont nagyon mutatós. Az akváriumot, ha megveszed három héttel később jöhet csak a hal!!! A természetes fénytől algásodni kezd az akvárium, tehát sötétebb hely, ha élő növényt is akarsz megfelelő világítás.
2017. ápr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
[link] nem a legpontosabb leírás, de viszonyításként jó.
2017. ápr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Néztem ezeket a nano akvariumokat vannak 25-30 literes is azok jók lennének? Vagy Legyen "sima" 25-30les? Bár nem igazán értem a különbséget a kettő közt csak a megnevezése más nem? :D olvastam hogy nem kell nekik levegozteto csak szűrő és fűtés :) megyek elolvasom a cikket amit linkeltel
2017. ápr. 7. 22:43
 8/11 anonim ***** válasza:
A nano akvárium a kicsi akvárium max 40 literig. Fűtést nem mindegyik hal igényel, szűrőt viszont igen. Vannak kimondottan nano halak, de a választék nem túl nagy.
2017. ápr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján nagyon alaposan olvass utána az egész akvarisztika témának az alapoktól, mert látszik hogy nincs benne semmi tapasztalatod. Egy pár hétig inkább tervezz és tanulj, utána jöhet az akvárium megvétele, az aljzat a növények, a berendezések, szűrő, lámpa, és hasonlók beszerzése. Ezután beüzemeled az akváriumot és üresen(!) halak nélkül járatod két-három hétig, addig a vízben kialakul a baktériumkultúra ami tisztán fogja tartani a vizet és egészségesen a halat, addigra a növények is szépen nőni fognak. Csak ez után jöhet a hal!
2017. ápr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért mondom, hogy olvass utána, mert minél kisebb az akvárium annál nehezebb a gondozás. Kicsit bonyolultabb annál hogy hazaviszed felengeded vízzel oszt bele a hal.. Na ez így kudarc
2017. ápr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!