Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez Atyopsis moluccensis -...

Ez Atyopsis moluccensis - Sepregető /legyező garnéla? Kép

Figyelt kérdés
Ma vettünk két garnélát,amikre azt mondták,a fent említett fajtához tartoznak,de félek mégsem. Az interneten a képeken szép,legyező szerű lábuk van. A mieink sima ízelt lábakkal rendelkeznek.Később lesz legyezős,vagy ki tudják nyitni?Vagy hogy van ez? Esetleg egy másik fajtát kaptunk??
2017. ápr. 13. 17:23
 1/5 A kérdező kommentje:
2017. ápr. 13. 17:27
 2/5 A kérdező kommentje:
2017. ápr. 13. 17:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sepregetőnek nézem. A garnéla két első lábát tudja legyezőszerűen nyitogatni, ezzel szűri ki a planktonokat a vízből. Ezeket a "legyezőket" az állat nyitja csukja, nincs mindig nyitva.
2017. ápr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem is azok. A legyezőit csak akkor használja ha élelmet keres. Kell egy kis idő míg megszokja az új helyet a vizet ha jól érzi magát hamar élelem után néz és akkor láthatod majd a legyezőit is. Szereti az intenzív áramlást és a sodrásban kinyitott legyezőivel szűri a vizet. Jó ha van egy gyökér, szikla, erősebb szárú növény ami a sodrás útjában van és kell egy sötétebb zúg is ahová visszavonulhat. 10-literenként nem árt egy evőkanál tengeri só, de nem fontos (a lárváknak ettől nagyobb mennyiség kell a kifejlődéshez)
2017. ápr. 14. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,h írtatok. Megnyugodtam,h azt sikerült venni,amit terveztünk :)
2017. ápr. 14. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!