Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért ilyen letargikus az...

Miért ilyen letargikus az aranyhalam?

Figyelt kérdés
Két tojás alakú aranyhalam van az akváriumban. Az egyik jól megvan, úszkál de a másik az idő nagy részét az akvárium alján tölti. Néha tesz pár kört, de max ennyi. Már egy-két hónapja, hogy ilyen. Azt a tanácsot kaptam, hogy az úszóhólyagjával lehet baj és más haltáppal etessem. Ez meg is történt. Az elején aggódtam, hogy elpusztul a hal, de már lassan két hónapja ilyen. Az étvágyával nincs baj. Külsején talán azt mondanám, hogy a hasa mintha fehéresebb lenne, de nincs külsőleg semmi változás.

2017. ápr. 16. 01:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Tartási körülmények?
2017. ápr. 16. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
Adj egy kis infót a tartási körülményekről, minden fontos lehet ami eszedbe jut,pl akvárium mérete, növények, talaj, vízcserék , szűrő, etetés, társhalak a mérete, mennyisége, stb. Meglátjuk tehetünk e valamit, vagy esetleg örökletes úszóhólyag problémája van. Amikor megvetted úszkált rendesen, vagy már akkor is alul úszkált? Néha látod e feljönni, vagy folyamatosan alul tartózkodik? Kapcsold le világítást és így is figyeld meg a viselkedését. Próbáld ki a gyakoribb részleges vízcserét és talajtakarítást, hátha itt a gond. Ha nincs, pár napig működtess egy levegőztetőt is a szűrő mellett. Úszó növényeket is próbálj telepíteni. Ezeket a dolgokat érdemes megpróbálni mielőtt találgatunk.
2017. ápr. 16. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az akvárium 80 literes. Nagyobb nem lehet mert a ház tulaj fél, hogy ha kifolyna a víz akkor úszna az alattunk lakó is. Az akváriumban volt beépített fény, az szokott menni, a szűrőt vettem másikat amire azt írta, hogy 110 literhez jó. Van 5 gombmoha, a vízfelszínen úszók meg 3 olyan ami a talajban van ültetve, de ezeket folyamatosan eszik, így a mohán kívül mindből egy idő után újat kell vennem. Hetente csinálok 50% vízcserét. Van levegőztető külön. A halak egyébként kb. 10 centisek. 2 éve vannak meg, mostanában kezdődött ez. Kezdetben olyan kaját kaptam ami lesüllyedt, aztán fél éve vettem olyat amiért a felszínre kell úszniuk. Majd most lett visszacserélve olyan kajára ami lesüllyed. Ma kora délutántól itthon vagyok és valahányszor rájuk néztem mindkét ha úszkált rendesen. Szóval nem az, hogy állandóan lent van, de sokszor.
2017. ápr. 16. 18:15
 4/8 anonim ***** válasza:
A legfőbb probléma az akvárium mérete, lassan kezdik kinőni. Egyoldalú táplálás, kellene nekik fagyasztott, vagy élő eleség is. Kevés a szűrés, kevés a vízcsere gyakorisága, az egyszerre 50% vízcsere pedig rengeteg.
2017. ápr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Kolléga nagy vonalakban leírta, hogy mi a probléma nem írom le még egyszer. Szóval a jelenlegi szűrőd mellé kell egy nagyobb külső szűrő is az aranyhalak nagy koszt csinálnak erős szűrés kell, úszó növénynek vegyél tüskéshínár, rucaörömöt, ezekből ehetnek nyugodtan mert gyorsan nőnek és ezért kitűnő víztisztítók is, viszont 8-10 óra világítás kell nekik de nem igényelnek cpeciális és erős fényt 2 db 25-30W os 5-6500K ( Kelvin) kompakt cső bőven elég ez a legolcsóbb megoldás ami még jó. Ha ezek a dolgok megvannak akkor a heti 30% vízcsere megfelelő lehet de addig heti 2 alkalommal cserélj 30-30%-ot. A kolléga már említette a kaját én még kiegészíteném a forrázott és főtt zöldségekkel, ha ezekből is adsz kevésbé tépázzák az akvárium növényzetét. A fő probléma viszont az akvárium mérete, szerintem a legjobb megoldás az lenne ha elajándékoznád az aranyhalakat valakinek lehetőleg olyannak akinek 300-literes akváriuma, vagy kerti tava van. Ez esetben nem kell külső szűrő elég a heti 30% vízcsere feltéve ha kisebb növésű 80-literben tartható halakat veszel és ügyelsz a darabszámra és a társításra, ebben esetleg tudunk majd segíteni ha kéred. Max 1 évig maradhatnak még ha betartod fent leírt dolgokat de már így is határeset. Sajnálom de nincs más megoldás, 80-literben csak ekkora korig tarthatóak aranyhalak és szűrőpótlással is csak rövid ideig tolható ki az idő.
2017. ápr. 17. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Bocsánat speciális-t akartam írni.:D
2017. ápr. 17. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A forrázott zöldségeket azért hagytam ki, mert csak bio jó.

Tapasztalataim alapján, akinek mondtam, hogy a zöldség bio legyen, az azt adta ami volt otthon, ebből pedig probléma lett.

2017. ápr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Ezen a téren nincs tapasztalatom, megmondom őszintén az én halaim is azt eszik amit a család, lehetőség szerint jó minőségű zöldséget veszünk megszokott helyről (maszek zöldséges őstermelői beszállítókkal), vagy azt ami megterem otthon és az ismerősöknél. Ezek ugyan nem BIO cuccok de gondolom senki nem akarja megmérgezni magát és a családját.
2017. ápr. 18. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!