Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhalak szaporításához...

Neonhalak szaporításához használhatok ioncserélt víz és forralt csapvíz keverékét?

Figyelt kérdés
Az ioncserélt víz kémhatása savas.. ezt ellensúlyozza a forralt csapvíz ugyanakkor nem ront annyit a keménységen.. ugye? Tudja valaki h mennyi az ioncserélt víz kémhatása és keménysége?
2010. máj. 13. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:

A desztilált (inocserélt) víz ph 5 és lágy

Az állott csapvíz ph 8.3 és kemény


Állott csapvízbe öntsél fele deszt vizet, az kb jó.



A forraltat nem tudom mennyi.

2010. máj. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogy az ioncserélt víz pH-ja lehet 5 ös az oké rendben van de h honnan vetted h a csapvízé 8.3-as... ilyen pontosan..:D ha egy adott helyet veszel ott sincs ugyanolyan keménységű víz télen és nyáron.. pláne nem lehet ezt ilyen általánosan elmondani.. nézd meg a vízmű honlapján h külön van h Budán a vízkeménység és Pesten.. azért köszi a kommentet.
2010. máj. 13. 20:59
 3/6 A kérdező kommentje:
uhh... ne haragudj nagy hülyeséget írtam.. a pH-ja!! lehet 8.3as:D én azt hittem a vízkeménységre írtad... ezer bocsi
2010. máj. 13. 21:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Én vettem egy digitális php mérőt a conradba valami 7ezer Ft-ért :) aztán mindent megmértem szórakozásból.



A VI. kerületben a csapvíz 7.7 szokott lenni átlagban, de ha egy napig áll egy vödörben akkor már felmegy 8.3-ra, aztán annál feljebb már nem megy :)



Akváriumokba is ilyen 8.3 körülit mértem (sima állott csapvíz van benne)



Deszt vizet is mértem, az nem mind volt egyforma, olyan ph 5- és 6 között voltak, de volt ami pont 5 volt :)



A mizse ásványvizet is lemértem, amibe van szénsav, az ph 5.5 A Szénsavmentest azt nem mértem, mert olyat nem iszok :)



De pl vizinövénynek tudtam csinálni ilyen 6.5 - 7 kötüli Ph-t, ami állabdóan annyi maradt, (úgy hogy deszt vizet kevertem a csapvízbe) és akkor növény nem rohadt el.


A ph, és a vízkeménység nem ugyanaz, hát keménységet azt konkrétan nem tudtam mérni, van ilyen pár száz forintos teszt lehet kapni akvarisztika boltban.

Az olyan, hogy kis tubusba vannak folyadékok, azt össze kell keverni,, és mittomén vizve cseppentni, számolni kell a cseppeket, és amikor elszineződik, akkor abbahagyni. De én ehhez béna vagyok, mert nekem túl hamar elszineződött, de csak kicsit, és nem tudtam most az most jó, vagy nem, hát azzal én nem tudtam mérni semmit sem :)


Annyit tudok, hogy a sima csapvíz az tuti kemény, és a desztvíz az meg lágy. A kettő keveréke, akkor biztos jó lesz :)

2010. máj. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

meg hát a halaknál és a növényeknél is meg lehet nézni, hogy mit szeret:

A neon hal az például:


# pH: 6,5 - 7,2.

# Keménység: 10-15 NK°


[link]


na most én keménységet csapvízben itthon 23-at mértem, de az tuti nem volt jó, szerintem azzal a szinezős marhasággal nem lehet pontosan mérni :)

2010. máj. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Neonhalnak éppen savas víz kell.

A díszhal.info-n nem a tenyészvíz paramétere van fenn.

A Tetra és csepegtetős GH teszt használható és a JBL 5 in 1 tesztcsík is jó. (A Neptun féle olcsó csepegtetős pH teszt felejtős.) A fentieknél egyértelműen látszik, mikor vált színt.

2010. máj. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!