Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Paraziták? SOS Ilyenkor mi a...

Paraziták? SOS Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap elpusztult egy algaevőm mindenféle előjel nélkül. Kihalásztam a vizből és most az előbb vettem észre hogy a sziámi harcoshalam(betta) kopoltyújának a környékén fehér kukacok lógnak ki amik a testében vannak és mozognak. Azonnnal kivettem a többi hal közül és elkülönitettem és parakillt adtam a vizhez amibe tettem hátha megöli ezt a parazitát. A kérdés az hogy szerintetek adjak abba az akváriumba is parakillt amiben a többi hal van vagy vérjak a tünetekre más halnál is?
2010. máj. 13. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
hm, szerintem rakj egy kicsit a többihez is
2010. máj. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Adtam a másik vizbe is egy kissebb mennyiséget, a vizet még ne mfesti meg kékre igy remélhetőleg a halaknak nem árt meg de a parazitát ha van megöli. Ránézésre a többi ha lsemmilyen tünetet nem mutat. Nem tudom milye parazita lehet pontosan. A parakilles vizben már vagy 8 ilyen vackot számoltam meg ami a bettából van és vagy 2 3centi hosszúságra nőttek meg, A kopoltyú fölött rágták ki magukat szegényből, biztos hamarabb is észrevehettem volna hogy baja van csak eltalálták a héten a kötelező 12 órázást reggel 6tól erste 6ig ezért a héten csak etetés szintjén néztem sajnos rá a halakra:(
2010. máj. 13. 22:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Húú! Szegény Bettád túléli ezt?

És a többi halad?

2010. máj. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A többi halon semmi nyoma nincs semmilyen parazitának, a betta meg elég mozgékony lett most hogy megszabaditottam az utolsó parazitától is, remélem túléli.
2010. máj. 13. 22:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Remélem nem is lessz baja, és a többi halacskádnak sem!!

És sikerűlt kiírtanod a parazitákat!

2010. máj. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!